امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4470
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 114
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، بلومبرگ به نقل از یک موسسه تحقیقاتی دریایی ادعا کرد: ایران در حال ذخیره نفت بر روی عرشه نفتکش‌ها در ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، بلومبرگ به نقل از یک موسسه تحقیقاتی دریایی ادعا کرد: ایران در حال ذخیره نفت بر روی عرشه نفتکش‌ها در سواحل خود به دلیل فرا رسیدن فصل تعمیر پالایشگاهها است.

بر اساس این گزارش، ریچارد هرلی کارشناس ارشد اطلاعات دریایی گفت: 11 نفتکش، 28 روز یا بیشتر با محموله‌هایشان در سواحل ایران لنگر انداخته‌اند. 10 فروند از این نفتکش‌ها بسیار بزرگ هستند و توانایی نگهداری 2 میلیون بشکه نفت را دارند و یک نفتکش دیگر از نوع سوئزمکس با ظرفیت نصف این نفتکش‌ها است.

به گزارش بلومبرگ، ایران در سه‌ماهه دوم سال‌های 2008،2010 و 2012 نفت خود را در نفتکش‌های مستقر در سواحل ذخیره کرده است. پالایشگاه‌های نیمه‌کره شمالی معمولا در این مدت به تعمیرات می‌پردازند و تقاضا برای نفت کاهش می‌یابد.

داگ کیلن تحلیلگر مسائل کشتی‌رانی در این‌باره گفت: بخشی از نفت خام ایران سنگین است و تنها تعدادی از پالایشگاه‌های آسیایی توانایی استفاده از آن را دارند، از این‌رو با آغاز فصل تعمیرات پالایشگاه‌ها، حجم فروش نفت سنگین ایران کاهش می‌یابد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها