امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44714
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در چهارمین با حضور 31 عضو برگزار شد. این جلسه به صورت غیرعلنی و برای تعیین ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در چهارمین با حضور 31 عضو برگزار شد.

این جلسه به صورت غیرعلنی و برای تعیین شهردار تهران برگزار شده است.

به گزارش فارس، احمد حکیمی‌پور عضو اصلاح‌طلب شورای اسلامی شهر تهران درآخرین اظهاراتش قبل از انتخاب شهردار تهران گفت: آقای تندگویان سخنگو است و من حرف نزنم بهتر است.

وی تصریح کرد: جلسه امروز قطعاً همانند جلسه اول خیلی خوب برگزار خواهد شد و نتیجه آن نیز به نفع شهروندان تهرانی خواهد بود.

وی در پاسخ به این پرسش که شهردار از بین دو گزینه هاشمی و قالیباف چه کسی امروز خواهد شد گفت: باید ببینیم کدام یک رأی اکثریت شورا را جلب خواهند کرد و هنوز معلوم نیست از بین این دو گزینه کدام موفق خواهند شد که رأی اکثریت را جلب کنند.

به گزارش فارس، پرویز سروری دیگر عضو اصولگرای شورای اسلامی شهر تهران قبل از ورود به جلسه در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: در فضایی که من بررسی کردم  آقای قالیباف انتخاب می‌شود و کار به مرحله دوم نمی‌کشد.

وی تصریح کرد: قرار بر این شده که دوستان هر کدام برنامه‌های خود را اعلام کنند و بعد از آن اعضاء شورا تصمیم‌گیری کنند.

سروری بیان داشت: امروز قطعاً آقایان محسن هاشمی و محمدباقر قالیباف در جلسه حاضر خواهند شد و برنامه‌های خود را اعلام می‌کنند و در نهایت تا پایان جلسه امروز شهردار انتخاب می‌شود و تهران از بلاتکلیفی خارج می‌شود.

وی افزود: قطعاً بنا نیست سرپرست برای شهرداری تهران انتخاب شود.

به گزارش فارس؛ حجت‌الاسلام ناصحی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران قبل از ورود به جلسه در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: انشاء‌الله شهردار امروز انتخاب می‌شود و من به کسی رأی می‌دهم که مدیر، توانمند، ولایتمدار و پاکدست باشد ضمن اینکه فرد مورد نظر باید به حوزه دین، محیط‌زیست، بافت‌های فرسوده، حمل و نقل و ... توجه داشته باشد.

وی افزود: در بین همه افراد مطرح شانس محمدباقر قالیباف و محسن هاشمی از همه بیشتر است ضمن اینکه ما نباید فضای شورا را سیاسی کنیم و باید همدل، همراه و همگام باشیم و تعهدی که بین خود، خدا و مردم داریم عمل کنیم.

ناصحی افزود: مردم به ما رأی نداده‌اند که بیاییم اینجا و بازی‌های سیاسی داشته باشیم به طوری که مردم به ما رأی دادند که در شورا حضور داشته باشیم و برای آنها تصمیمات مؤثری بگیریم.

وی در ادامه تشکیل فراکسیون اصلاح‌طلبان در شورا را مورد انتقاد قرارداد و گفت: به نظرم این اتفاق نیفتد بهتر است چرا که تشکیل این فراکسیون مشکلاتی را برای شورا به وجود می‌آورد.

به گزارش فارس؛ تندگویان قبل از ورود به جلسه انتخاب شهردار تهران در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: من تا به امروز انتقادی در خصوص تشکیل فراکسیون اصلاح‌طلبان نشنیده‌ام.

وی تاکید کرد: اصلاح‌طلبان یک گروه فکری هستند که دور هم جمع می‌شوند و درباره مسائل شورا و مردم صحبت می‌کنند و به موضوعات دیگری توجه نمی‌کنند.

تندگویان در خصوص جلسه امروز گفت: اگر در درگیری‌ها و بحث‌های متفرقه به وجود نیاید و جلسه روال قانونی خود را طی کند امروز تا شب باید به جمع‌بندی درباره شهردار برسیم و اینکه عنوان می‌شود اصلاح‌طلبان قصد دارند امروز درگیری ایجاد کنند تا شورا به جمع‌بندی نرسد و شهردار منطقه 21 سرپرست شود شایعات بیخودی است و در واقع دعوای زرگری است.

تندگویان ادامه داد: شهردار منطقه 21 هم یکی از گزینه‌های ما بوده، اما با هیچ قصد و برنامه‌ای برای انتخاب وی به عنوان سرپرست نداریم و ما تابع تصمیمات شورا هستیم.

وی تصریح کرد: پیشنهاد برگزاری مرحله دوم انتخاب شهردار باید امروز توسط شورا مصوب شود وگرنه تصمیمات جلسات غیررسمی رسمیت و ضمانت اجرایی ندارد و فکر می‌کنم امروز شهردار را انتخاب کنیم و شانس هر دو نفر(هاشمی و قالیباف) خوب است و انشاء‌الله هر کسی به نفع مردم باشد انتخاب می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در پایان خاطر نشان کرد: ما به دنبال کار حزبی و جناحی نیستیم یک عقیده‌ای داریم و براساس آن در شورا حضور یافته‌ایم تا خواست مردم را محقق کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها