امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۹:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44715
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، رضا تقی‌پور سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همانطور که می‌دانید برابر قانون اولین ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، رضا تقی‌پور سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همانطور که می‌دانید برابر قانون اولین وظیفه شورای شهر بلافاصله بعد از رسمیت و انتخاب هیئت رئیسه شورا، انتخاب شهردار است.

وی تصریح کرد: نخستین جلسه شورای چهارم هفته گذشته برگزار شد و در آن رئیس و هیئت رئیسه انتخاب شدند و در واقع گام اول از وظایف شورا برداشته شد.

تقی‌پور ادامه داد: تکلیف بعدی اعضای شورا، انتخاب شهردار است و مسجد جامعی رئیس شورا اعلام کرده است که در جلسه امروز انتخاب شهردار در دستور کار شورا قرار دارد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: جلسه امروز با حضور 31 عضو رأس ساعت  9 و بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید شروع شده و اولین دستور این جلسه تعیین شهردار تهران است.

تقی‌پور ادامه داد: طی حدود سه ماه از زمان انتخابات گزینه‌های مختلفی برای شهرداری بررسی شده و عزیزان در محافل غیر رسمی حضور یافتند و برنامه‌های خود را اعلام کردند که بین 18 تا 21 نفر در این فرآیند بررسی شده‌اند.

وی اضافه کرد: برابر قانون هر کسی می‌خواهد نامزد شهرداری شود باید 5 نفر از اعضای شورا نامزدی وی را کتبا یا شفاها اعلام کنند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در این جلسه بیش از 5 نفر از اعضای شورای شهر آقایان قالیباف و هاشمی را به رئیس جلسه معرفی کردند و قرار شده هر دوی این کاندیداها در جلسه حاضر شوند و به مدت نیم ساعت برنامه‌های خود را به صورت رسمی علام کنند.

وی تأکید کرد: بعد از اعلام برنامه‌ها اعضای شورای شهر وارد رأ‌ی‌گیری می‌شوند ضمن اینکه هیئت رئیسه تصمیم گرفته امروز شهردار انتخاب شود و اگر جلسه طولانی شد، جلسه قطع نمی‌شود.

تقی‌پور افزود: بر حسب تصمیم هیئت رئیسه چنانچه جلسه طولانی شود، جلسه قطع نخواهد شد و رئیس تنفس اعلام می‌کند و این در حالی است اگر جلسه امروز تا شب هم طول کشید همانند جلسات مجلس تا فردا صبح و تا انتخاب شهرداری جلسه ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها