امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۷:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44730
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 110
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، علی العریض، نخست وزیر تونس در اظهاراتی به خبرگزاری «وات» این کشور تاکید کرد: من نخست وزیر همه ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، علی العریض، نخست وزیر تونس در اظهاراتی به خبرگزاری «وات» این کشور تاکید کرد: من نخست وزیر همه تونسی‌ها هستم و هرگز کشور را به سوی سرنوشتی نامعلوم سوق نخواهم داد. این تکلیف ملی و قانونی ما است و هر آنچه را منفعت کشور باشد در انجام آن دریغ نمی‌کنیم.

العریض در واکنش به خواست شماری از نیروهای سیاسی مخالف که خواستار استعفای دولت کنونی هستند گفت: اگر منفعت کشور در استعفای کابینه باشد این اقدام را همین امروز قبل از فردا انجام می‌دهیم و من آماده‌ام در راستای منافع کشورم فداکاری کنم.

العریض از همه نهادهای اجتماعی و جمعیت‌های مدنی خواست در گفت‌وگوهای ملی شرکت کرده و از آن حمایت کنند.

وی تصریح کرد: دولت تونس در زمینه‌های مختلف به وظیفه خود عمل می‌کند و برای تحقق امنیت، توسعه، و پیشرفت در زمینه‌های بهداشت و آموزش به خوبی کار می‌کند.

نخست وزیر تونس گفت: اگر کسانی که اقدام به متشنج کردن اوضاع می‌کنند و از اغتشاشات و بسته شدن خیابان‌ها و ضربه زدن بر اقتصاد حمایت می‌کنند دست از کار خود برداشته و منطقی اندیشیده و منافع عالی کشور را مدنظر می‌گرفتند هیچ مشکلی در دستیابی به توافق بین گروه‌های سیاسی نبود.

العریض گفت: برگزاری انتخابات و بکارگیری روش‌های مدنی و مسالمت آمیز ویژگی یک دولت مدنی و دموکراتیک است و اینگونه کشورمان ایمن و باثبات خواهد شد و می‌تواند با چالش‌های اقتصادی و اجتماعی به خوبی مقابله کند اما اگر برخی برای توقف روند دوره انتقالی اعمال فشار کنند و به جای همکاری به دنبال خراب کردن اوضاع باشند به هیچ راه حلی نخواهیم رسید.

نخست وزیر تونس در پایان سخنان خود گفت: من امیدوارم که ملت تونس هوشیار باشند و به مسئولیت خود در راستای تحقق ثبات کشور عمل کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها