امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44731
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «ملا حسن رحمانی» از رهبران ارشد طالبان طالبان تصریح کرد که این گروه تا ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «ملا حسن رحمانی» از رهبران ارشد طالبان طالبان تصریح کرد که این گروه تا زمان حضور نظامیان خارجی در افغانستان با دولت این کشور وارد مذاکره نمی‌شود.

وی در گفت‌وگو با شبکه «جیو» پاکستان، گفت: روند مذاکرات که قرار بود پس از باز شدن دفتر سیاسی طالبان در قطر آغاز شود، برای مخالفت با برافراشتن پرچم و تابلوی این گروه متوقف شد.

رحمانی افزود: هیچ مذاکره‌ای بین طالبان و آمریکا در قطر انجام نشده و دفتر قطر نیز بسته شده است.

این رهبر طالبان که مدتی نیز فرماندار ولایت «قندهار» افغانستان بود، با اشاره به اینکه طالبان نگرانی‌ها و مطالبات خود را به اطلاع مقامات واشنگتن رسانده‌ است، افزود: ما منتظریم تا آمریکا به وعده‌های خود عمل کند.

وی خاطرنشان کرد که مذاکرات در صورتی آغاز می‌شود که آمریکا به مطالبات طالبان پاسخ دهد.

رحمانی این تصور که طالبان مخالف تحصیل زنان هستند را نیز رد کرد و گفت: ما هرگز نگفته‌ایم که زنان باید در خانه محبوس شوند.

وی همچنین عنوان کرد که طالبان خواهان برقراری مناسبات بهتر با سایر کشورهای دنیا است.

طالبان بارها اعلام کرده‌‌اند که پیش شرط اصلی آنان برای مذاکره با آمریکا و دولت افغانستان، خروج نیروهای خارجی از این کشور است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها