امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44739
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 105
«مارتین اوردال» کارشناس سیاسی اهل نروژ در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: دیدگاه اکثریت در پارلمان ...

«مارتین اوردال» کارشناس سیاسی اهل نروژ در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: دیدگاه اکثریت در پارلمان نروژ این است که نبود توافق {بین المللی در مورد سوریه} به دلیل عدم همراهی روس‌ها و چینی‌ها است و این نکته‌ای، خیلی مهم و اساسی است.

اوردال افزود: بنظر می‌رسد نبود واکنش آنها زمینه‌ساز این عدم توافق است.

کارشناس سیاسی اهل نروژ تصریح کرد: راه‌حل مسئله سوریه، نباید مداخله نظامی باشد، بلکه ما به راه حل سیاسی امید داریم.

درحالیکه اوباما هفته گذشته اعلام کرد که درصدد است تا مجوز کنگره آمریکا برای اقدام نظامی علیه سوریه را بگیرد، نه قانونگذاران دموکرات و نه جمهوریخواه کنگره آمریکا تمایلی برای حمله به سوریه از خود نشان نداده اند که علت این امر تا حدی این است که آمریکایی ها قاطعانه مخالف درگیر شدن کشورشان در یک درگیری دیگر در خاورمیانه هستند.

تلاش اوباما برای توجیه جنگ طلبی های دولت آمریکا در حالی ادامه دارد که نتایج نظرسنجی های اخیر نشان می دهد که اکثریت مردم آمریکا مخالفت دخالت نظامی کشورشان در سوریه هستند و در مقابل مخالفت 56 درصدی آمریکایی ها، تنها 19 درصد از مردم این کشور از حمله به سوریه حمایت می کنند.

طبق جدیدترین نظرسنجی موسسه «گالوپ»، اقدام نظامی در سوریه در مقایسه با مداخله نظامی آمریکا در دیگر جنگ‌های جهان در 20 سال اخیر از کمترین حمایت مردم آمریکا برخوردار است و تنها 36 درصد از آمریکایی‌ها از آن حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها