امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4474
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 128
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» محمود بهمنی در خصوص تعیین تکلیف نرخ ارز، اظهار داشت: نرخ ارز بر اساس مصوبه مجلس طی 10 الی 15 روز آینده مشخص می‌شود ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» محمود بهمنی در خصوص تعیین تکلیف نرخ ارز، اظهار داشت: نرخ ارز بر اساس مصوبه مجلس طی 10 الی 15 روز آینده مشخص می‌شود و ما امیدواریم در روزهای آینده نرخ ارز در بازار آزاد روند نزولی به خود بگیرد که مطمئناً این موضوع در روزهای آینده اتفاق می افتد.

وی در خصوص آخرین وضعیت نرخ تورم و رشد حجم نقدینگی در کشور گقت: با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده نرخ رشد تورم تا پایان سال گذشته به رقم 30.5 درصد رسید که این رقم میانگین شاخص های مورد بررسی بانک مرکزی بود، همچنین نرخ رشد نقدینگی تا پایان سال گذشته به رقم 30.8 درصد رسید.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: نسبت مطابلات معوق به منابع بانک‌ها در دی ماه و بهمن ماه سال گذشته حدود 17 درصد بود که در بهمن ماه سال گذشته این رقم 16.9 درصد بوده و تا پایان اسفند به  تا پایان اسفند ماه به 14.9درصد رسید.

 وی در مورد اعلام شده تورم خودرو با بیان اینکه نرخ تورم بخشی خودرو حاصل بررسی میانگین کل شاخص‌ها است، گفت: آمار تورم بخشی خودرو استخراج و به شورای رقابت ابلاغ شده است.

به گزارش فارس، رشد نقدینگی در پایان سال 91 نسبت به سال 90 حدود 11.9 درصد افزایش داشته است. در حالی که کشور از تورم افزایش نرخ ارز رنج می‌برد، ابتدایی‌ترین سیاست اقتصادی یک کشور باید کنترل سایر عوامل تورم‌زا باشد. اما بانک مرکزی نه تنها رشد نقدینگی سال گذشت را حفظ نکرده بلکه 11.9 درصد هم نسبت به سال 90 رشد نشان می‌دهد.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها