امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44740
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل ازپایگاه خبری الیوم السابع، ریاست ستاد کل ارتش الجزایر به زودی اجرای چهار عملیات بزرگ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل ازپایگاه خبری الیوم السابع، ریاست ستاد کل ارتش الجزایر به زودی اجرای چهار عملیات بزرگ گشت زنی و جستجو علیه افراد مسلح در مناطق مرزی این کشور را با مشارکت 20 هزار نظامی آغاز می‌کند.

این تحرکات که منتظر آغاز ساعت صفر برای اجراست در چارچوب عملیات نظامی بزرگی است که نام فتح المبین را بر آن گذاشته اند و انتظار می‌رود که تا چند ماه به طول انجامد.

یک منبع امنیتی الجزایر گفت: این عملیات در چهار استان مرزی الجزایر در جنوب، مرکز، شرق و جنوب شرقی اجرا می‌شود.

این منبع افزود: 20 هزار نظامی از نیروهای ویژه، نیروی هوایی، نیروهای ارتش در این مناطق برای تعقیب و جستجوی گروه های تروریستی آماده می شوند.

بوتفلیقه سه شنبه هفته گذشته در دیدار با قاید صلاح، فرمانده ستاد کل ارتش الجزایر به بررسی اوضاع کشور به خصوص در مرزها پرداخت و دستورات لازم را برای برقراری امنیت در مرزها صادر کرد.

نخستین عملیات ارتش الجزایر قرار است در منطقه تاسیلی در جنوب شرق این کشور که تا مرز با لیبی فاصله چندانی ندارد انجام شود این منطقه که بیش ترین قاچاق افراد مسلح از لیبی و نیجر به الجزایر شاهد بوده است و حمله خونبار ژانویه گذشته گروهی تروریستی به تاسیسات ان امیناس نیز در منطقه تیفنتورین در جنوبی ترین نقطه الجزایر بوده است.

عملیات دوم در نزدیک مرز الجزایر با مالی است و عملیات سوم در استان های مرکزی الجزایر در مناطق  «تیزیوزو» و «بومرداس» صورت می گیرد.

یگان های نظامی ارتش الجزایر عملیات گشت زنی در مرزهای شرق با همسایه تونسی را نیز طی ماه‌های آتی ادامه می دهند.

این عملیات نظامی با هدف ضربه زدن بر گروه های تروریستی و ممانعت از اقدام آنها علیه امنیت ملی الجزایر است.

از سوی دیگر محمد السعید، وزیر ارتباطات الجزایر تاکید کرد که تشکیل نشدن جلسه هیئت دولت این کشور به معنای تعطیلی کابینه و فعالیت‌های آن نیست.

وی تاکید کرد: نشست های کابینه هر چهارشنبه برگزار می شود و تعداد زیادی قوانین را طی مدت اخیر تصویب کرده است.

این وزیر الجزایری تاکید کرد: حال عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهور الجزایر خوب است و بیماری وی بر عملکرد دولتش تاثیر منفی نداشته است.

السعید در نشستی خبری که در مقر حزب آزادی و عدالت در الجزیره برگزار کرد گفت: با بیماری رئیس جمهور کار دولت در حوزه وزارتخانه ها دچار هیچ کاستی نشده و رئیس جمهور در نزدیک ترین زمان ممکن به سر کار خود بازخواهد گشت.
انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار