امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۶:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44746
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 72
رضا اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از برگزاری  پنجمین برنامه «سلام، حضرت شعر » خبر داد که ...

رضا اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از برگزاری  پنجمین برنامه «سلام، حضرت شعر » خبر داد که اختصاص به دیدار با استاد سید علی موسوی گرمارودی دارد.

اسماعیلی در این باره گفت: با مشارکت سایت شاعران فارسی زبان و موسسه فرهنگی شهرستان ادب برای احیای سنت پسندیده «اخوانیه سرایی» و تحکیم پیوند اخوت و برادری بین شاعران، پنجمین برنامه به دیدار صمیمانه جمعی از شاعران با استاد گرمارودی اختصاص داده شده است .

این شاعر معاصر با اشاره به این جمله از زنده یاد جلال آل‌احمد که در جایی خطاب به شاعران گفته بود: «در هر بیتی باید مویی از سرت سفید بشود و با هر شعری، گوشه ای از جانت بسوزد. مبادا شعر تو هم مثل زندگی دیگران فقط از بغل گوش ات رد شده باشد! »، افزود: دیدار شاعران جوان با پیشکسوتان برکات فراوانی دارد و علاوه بر تالیف قلوب، زمینه بهره گیری از تجربیات ارزشمند شاعران پیشکسوت را که ثمره یک عمر خدمت و مجاهدت در راه اعتلای زبان و ادب فارسی است، برای نسل شاعران جوان فراهم می‌کند.

وی در ادامه افزود: وجه تمایز این برنامه با سایر برنامه‌های ادبی در این است که این دیدارها در فضایی صمیمانه و به دور از از چارچوب‌های اداری و برنامه‌های رسمی با مشاهیر شعر و ادب معاصر صورت می‌گیرد. در این دیدارها شاعران اخوانیه‌های خود را برای اساتید می‌خوانند و اساتید نیز ضمن بیان دیدگاه‌های ادبی خود، به شعرخوانی و بیان خاطرات خود می‌پردازند.

اسماعیلی اظهار داشت: این دیدار، پنجمین دیدار از سلسله دیدارهای صمیمانه با اساتید شعر و ادب است و پیش از این نیز به همت سایت شاعران فارسی زبان و موسسه فرهنگی شهرستان ادب، جمعی از شاعران با اساتیدی چون علی معلم دامغانی، سیمین دخت وحیدی، حسین اسرافیلی و محمد علی بهمنی ملاقات و دیدار داشته‌اند.

زمان برگزاری پنجمین برنامه «سلام، حضرت شعر» روز پنج شنبه 28 شهریور ماه، ساعت 30 :17 است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها