امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۷:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4475
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 119
به گزارش فارس به نقل از وال استریت ژورنال، مهندسان شرکت آی بی ام می گویند مولکول ها کوچک ترین ذراتی هستند که تاکنون به میل انسان جابجا شده و حرکت ...

به گزارش فارس به نقل از وال استریت ژورنال، مهندسان شرکت آی بی ام می گویند مولکول ها کوچک ترین ذراتی هستند که تاکنون به میل انسان جابجا شده و حرکت داده شده اند.

ویدیویی که بر همین مبنا تهیه شده حاوی مولکول های مونواکسید کربن است که به طور مرتب جابجا می شوند تا پسری را نشان دهد که در حال رقصیدن، پرتاب توپ و جست و خیز کردن بر روی تور ژیمناستیک است.

ابعاد هر فریم از این ویدیو 45 در 25 نانومتر است. بنابراین هر اینچ از این ویدیو 25 میلیون نانومتر است. ظاهر این ویدیو یادآور تصاویر گرافیکی در نسل اولیه بازی های ویدیویی است. نام این ویدیو یک پسر و اتم است.

برای طراحی این ویدیو از یک میکروسکوپ کنترل از راه دور غول پیکر ویژه استفاده شده است که می تواند سطح اشیا را تا 100 میلیون بار بزرگتر کند. میکروسکوپ یاد شده در دمای 268 درجه سانتیگراد زیر صفر هم می تواند به فعالیت خود ادامه دهد.

از این میکروسکوپ می توان برای کنترل و حرکت دادن مقدار ناچیزی فلز مس بر روی سر یک سوزن استفاده کرد. دانشمندان با همی« روش مولکول های مونوکسید کربن را حرکت و ویدیوی یاد شده را خلق کرده اند.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها