امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44756
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه طریق الاخبار مصر، حمدین صباحی در سخنانی در مقر حزب الوفد در حاشیه نشست جبهه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه طریق الاخبار مصر، حمدین صباحی در سخنانی در مقر حزب الوفد در حاشیه نشست جبهه نجات ملی گفت: ملت مصر هرگز حضور هیچ نامزد نظامی را نخواهد پذیرفت و فقط نامزد غیرنظامی را قبول خواهیم کرد.

وی که از اعضای جبهه نجات ملی است، افزود: ما رئیس جمهوری را که بیانگر انقلاب است، تایید می کنم و یک نامزد غیرنظامی مورد توافق همگان می باشد نه یک نامزد نظامی و سرلشکر السیسی نظامی. در نتیجه با وجود احترام کامل خودم به نهاد نظامی که به ملت در انقلابش ملحق شد و به پاسداری از میهن و مرزهایش ادامه می دهد، هر نامزد نظامی را هرگز قبول نخواهیم کرد.

صباحی تاکید کرد: سرلشکر السیسی اعلام کرده که در انتخابات ریاست جمهوری نامزد نخواهد شد و ما این را باور می کنیم اما طرح هر نامزد نظامی در دوره آینده مردود است و من درسایه احترام کامل خود به نهاد نظامی، نامزد غیرنظامی را تایید می کنم که بیانگر انقلاب باشد.

وی درباره اولویت های اعضای جبهه نجات ملی در قانون اساسی جدید گفت: اولویت ما تاکید بر هویت مصر و پایبندی ما به شریعت اسلامی به عنوان یک منبع اساسی در قانونگذاری بعلاوه مسئله عدالت انتقالی است.

صباحی درخصوص نظام انتخاباتی گفت: نظام انتخاباتی برای انتخابات باید درقانون باشد نه در قانون اساسی و ما به عنوان اعضای جبهه نجات با تعویق سخن درباره آن تا زمان پایان یافتن کار تدوین قانون اساسی توافق نظر کردیم؛ اما به شرط اینکه در چارچوب نظارت کامل قضایی باشد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها