امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۲۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44757
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 43
ناصر توکلی معاون امور تولیدات گیاهی وزارت جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: به ...

ناصر توکلی معاون امور تولیدات گیاهی وزارت جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: به گفته مسئولان خرید تضمینی تاکنون 5 میلیون تن گندم از کشاورزان ایرانی خریداری شده است که اگر میزان خرید بخش خصوصی هم به آن اضافه شود، خرید امسال گندم از 8 میلیون تن فراتر رفته است.

معاون امور تولیدات گیاهی وزیر جهاد کشاورزی افزود: این میزان خرید تضمینی گندم در حالی صورت گرفته است که شرکت بازرگانی دولتی تاکنون ریالی از بابت مابه‌التفاوت افزایش نرخ گندم (از 720 به 800تومان) به کشاورزان نداده است.

وی همچنین گفت: به گفته خود مسئولان خرید 700 میلیارد تومان نیز به کشاورزان بدهکار هستند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: مراکز خرید نیز در شرایط کاملا نامناسبی است و در بسیاری موارد حتی فاصله آنها از همدیگر صد کیلومتر است، با توجه به اینکه کشاورزان کشور خرده‌پا و پراکنده در سطح وسیعی هستند، نیاز است مراکز خرید به صورت شبکه‌ای و ساز و کارهای خرید متناسب با کشاورزان داشته باشد.

*تا پایان فصل خرید یک میلیون تن گندم دیگر خریداری می‌شود

وی تصریح کرد: در صورتی که بدهی کشاورزان و پول خرید آنها به موقع پرداخت شود، مطمئن هستم میزان خرید تضمینی تا پایان فصل برداشت یک میلیون تن دیگر نیز اضافه خواهد شد.

*اگر پول ندارید چک 20 روزه به کشاورزان بدهید

معاون امور تولیدات گیاهی وزیر جهاد کشاورزی گفت: حتی اگر به کشاورزان در قبال خرید گندم‌هایشان چک و سفته 20 روزه هم تحویل دهند، آنها ترغیب خواهند شد تا گندم بیشتری به مراکز خرید تحویل دهند.

*پیش بینی تولید 12.5 میلیون تن گندم محقق شده است

توکلی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که حتی خرید 8 میلیون تن گندم نیز با پیش ‌بینی  12.5 میلیون تنی تولید گندم فاصله دارد، گفت: سالانه یک میلیون و 350 هزار تن به عنوان بذر کشاورزان استفاده می‌کنند، یک میلیون و  200 هزار تن در صنعت ماکارونی مصرف می‌شود، 700 هزار تن نیز کشاورزان خود مصرفی دارند و حدود یک میلیون تن نیز در صنعت دام و طیور استفاده می‌شود و حدود  500 هزار تن نیز در صنف صنعتی شیرینی‌پزی و نان فانتزی استفاده می‌شود که مجموع اینها با آنچه که قبلا از سوی وزارت جهاد کشاورزی پیش‌بینی شده بو، مطابقت دارد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها