امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4476
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 121
سید پیروز موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با رد ادعاهایی که از سوی برخی رسانه‌های خارجی مبنی بر ...

سید پیروز موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با رد ادعاهایی که از سوی برخی رسانه‌های خارجی مبنی بر اینکه ایران نفت خود را بر روی آب ذخیره می‌کند، گفت: هیچ نفت ذخیره شده روی آب نداریم.
مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران تصریح کرد: ایران هم اکنون مخازن ذخیره سازی در بنادر صادراتی دارد و مشغول احداث مخازن جدید ذخیره سازی در جزیره خارک است.
موسوی تصریح کرد: خوشبختانه در هیچ موقعی از سال صادرات نفت ایران متوقف نشده است و توانستیم نفت خود را به اندازه تقاضا صادر کنیم.
موسوی با اشاره به نفتکش‌هایی که در اطراف جزیره خارک هستند، گفت: این نفت‌کش‌ها نیز  آماده بارگیری هستند و به زودی به مقاصد مختلف روانه خواهند شد.
گزارش خبرنگار فارس اضافه می‌کند، روز گذشته بلومبرگ به نقل از یک موسسه اطلاعاتی دریایی اعلام کرد، ایران در حال ذخیره نفت بر روی عرشه نفتکش‌ها در سواحل خود است.
بر اساس این گزارش، ریچارد هرلی کارشناس ارشد اطلاعات دریایی گفت: 11 نفتکش، 28 روز یا بیشتر با محموله‌هایشان در سواحل ایران لنگر انداخته‌اند.
۱۰ فروند از این نفتکش‌ها بسیار بزرگ هستند و توانایی نگهداری 2 میلیون بشکه نفت را دارند و یک نفتکش دیگر از نوع سوئزمکس با ظرفیت نصف این نفتکش‌ها است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها