امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۴:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44760
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 54
عبدالطیف شنر معاون سابق اردوغان نخست وزیر ترکیه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آنکارا به تحلیل دلایل غرب برای ...

عبدالطیف شنر معاون سابق اردوغان نخست وزیر ترکیه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آنکارا به تحلیل دلایل غرب برای حمله به سوریه پرداخت.

وی گفت: غربی ها که برای مداخله نظامی در سوریه سلاح های شیمیایی را بهانه کرده اند، خودشان در این زمینه پرونده سیاهی دارند.

تجارت اسلحه در منطقه اشتباه دولت اردوغان است

معاون سابق اردوغان اذعان کرد که دولت اردوغان مقادیر متنابهی سلاح سنگین به گروه تروریستی موسوم به جبهه النصره وابسته به القاعده در سوریه ارسال کرده و این در حالی است که جبهه النصره حتی از سوی آمریکا گروه تروریستی اعلام شده و این اقدام آنکارا فوق العاده خطرناک است.

شنر در بخش دیگری از اظهارات خود مداخله ترکیه در کشور همسایه‌اش سوریه به بهانه‌های واهی را امری بسیار اشتباه توصیف و تاکید کرد: تبدیل کردن منطقه به منطقه تجارت اسلحه‌های قاچاق و حمایت از آن، سیاست اشتباه دولت اردوغان است.

تروریست‌های 30 کشور جهان از ترکیه وارد سوریه شدند

شنر درباره حضور تروریست ها در سوریه اظهارداشت: در حال حاضر کسانی که در سوریه آنها را جناح مخالف می‌نامیم، به طور عمده اصلاً سوری تبار نیستند. اینها عده ای شبه نظامی و حتی فراتر از آن تروریست هایی هستند که از بیش از 30 کشور جهان به سوریه اعزام شده  و این کشور را تبدیل به دریای خون کرده‌اند.

در حال حاضر در درجه اول مسئولیت کلیه کشتارها در سوریه همین گروه‌های تروریستی غیر سوری و در درجه دوم هم کسانی هستند که از این تروریست‌ها حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کنند.

عملکرد رسانه‌های ترکیه درباره تحولات سوریه مصداق تروریسم است

شنر در واکنش به رفتار رسانه ها درباره تحولات سوریه نیز تصریح کرد: عملکرد این گروه ها در ترکیه مصداق کامل تروریسم است، اما اظهارات همین عده نظیر «اسد از سلاح شیمیایی استفاده کرد» به رسانه های دنیا سرویس می شود. یعنی رسانه ها از این اظهارات تغذیه می کنند و بدون منتظر ماندن نتیجه بررسی ها نشان می دهند که از کدام طرف جانبداری می کنند. در واقع غرب هم بر اساس منافع خود در خاورمیانه سیاست پی ریزی و اجرا می کند.

ترکیه نباید درگیر این خطای بزرگ شود

معاون سابق ترکیه با تاکید بر اینکه دولت آنکارا نباید با طرح ادعاهای واهی در کشور همسایه مداخله کند، در ادمه خاطرنشان کرد: متاسفانه در پس پرده سر و صدایی که پیرامون استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه به راه انداخته‌اند، رسانه های بصری ترکیه قرار دارند که همگی تحت کنترل دولت اردوغان هستند و همان گونه که برخی روزنامه ها نوشتند دولت آنکارا از فرصت پیش آمده در این روزها استفاده کرده و مقادیر زیادی سلاح سنگین به مخالفان در سوریه ارسال کرده که این امر فوق العاده خطرناک است.

وی افزود: به خصوص اینکه گروهی که گفته می شود آنکارا اقدام به ارسال سلاح های سنگین کرده، گروه تروریستی جبهه النصره است که حتی آمریکا این گروه را گروهی تروریست اعلام کرده است.

معاون سابق اردوغان یادآور شد: دولت اردوغان برای مشروعیت بخشیدن به اقداماتش از طریق رسانه‌ها شبانه روز سعی در تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی دارد، که من این کار را سناریویی بسیار زشت ارزیابی می کنم. امیدوارم علیرغم همه اینها ترکیه درگیر این خطای بزرگ نشود.

سیاست‌ ترکیه در قبال سوریه امنیت داخلی‌اش را به خطر انداخت

شنر با انتقاد از سیاست آنکارا در قبال سوریه، اظهارداشت: ترکیه با این سیاست امنیت داخلی خود را به خطر انداخت. تبدیل کردن منطقه به منطقه تجارت اسلحه های قاچاق و حمایت از آن، سیاست اشتباه و بسیار فاحشی است. عملکرد گروه های مخالف در سوریه نشان می دهد که اینها همگی گروه های تروریستی هستند و ارتباطی با اسلام هم ندارند و همگی آلت دست دولت های غربی اند.

تروریست‌ها از طریق ترکیه وارد سوریه می شوند

شنر افزود: همه قتل عام‌ها در عراق توسط این افراد صورت می گیرد، در پاکستان و افغانستان و لیبی و نیجریه و سوریه هم همینطور است. اینها هیچ کدام بویی از اسلام نبرده اند و همگی خارج از اسلام هستند. این عده همواره و به طور مرتب از خاک ترکیه وارد سوریه می شوند، در آنجا می جنگند و بعد برای استراحت و کباب خوری به ترکیه باز می گردند. لذا این سیاستی که دولت آنکارا دنبال می کند و ترکیه را تبدیل به مرکز گروه های تروریستی کرده در نهایت باعث تهدید امنیت ملی ترکیه می شود. دولت آنکارا باید دست از این سیاست بردارد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها