امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۹:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44785
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای دادستان کل کشور در مراسم تودیع و معارفه معاونین امنیتی ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای دادستان کل کشور در مراسم تودیع و معارفه معاونین امنیتی و سیاسی دادستان کل که صبح امروز در کاخ دادگستری برگزار شد، اظهارداشت: این مراسم جهت تقدیر و تشکر از دو مدیر خوب و متعهد برگزار شده است همچنین در این مراسم از قاضی سراج که سالیان سال در سنگری از سنگرهای این نظام خالصانه و بی ادعا تمام توان خود را در جهت انجام وظیفه به کار گرفت، تشکر می‌کنیم.

وی افزود: ما اعلام آمادگی می‌کنیم تا با مدیر دیگری از مدیران پاک و دلسوخته نظام همکاری داشته باشیم.

محسنی اژه‌ای با اشاره به اینکه بختیاری جزء مدیران وظیفه‌شناس، وقت‌شناس و دلسوز بوده است، گفت: وی با همین روحیات حضور در این سمت را قبول کرده است.

دادستان کل کشور تصریح کرد: معمولاً در جلساتی که به مناسبت تودیع و معارفه برگزار می‌شود از یک سو از یک مدیر تقدیر و تشکر به وظایفی که مدیر دیگر در پست جدید دارد اشاره می‌شود.

محسنی اژه‌ای خاطرنشان کرد: قوه قضائیه با عنوان یک قوه از سه قوه نظام جمهوری اسلامی و به دلیل جایگاه و مرتبه‌ای که دارد در مسائل سیاسی امنیتی نقش موثری دارد و نقطه اتصال دستگاه قضاء با مسائل سیاسی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی کشور، دادستانی کل کشور است.

وی افزود: قوه قضائیه در عین حال که یک قوه مستقل است و اساس کار او را قضاء تشکیل می‌دهد اما نمی‌تواند نسبت به مسائل سیاسی، امنیت داخلی و خارجی، و مسائل فرهنگی و اجتماعی بی تفاوت و بی نظر باشد.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: دادستان کل کشور با حضور در شورای امنیت کشور که جلسات آن به صورت مستمر در طول سال برگزار می‌شود، نسبت به مسائل سیاسی، فرهنگی و امنیتی نقش فعالی دارد.

وی افزود: در جریان تأسیس احزاب، گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی، دادستانی کل کشور ضمن عضویت در کمیسیون ماده 10 انجام وظیفه می‌کند و در جهت تاسیس یک حزب و گروه سیاسی و نظارت بر عملکرد آنها نقش موثری دارد.

محسنی اژه‌ای با اشاره به نقش دادستانی در انتخابات گفت: دادستانی کل کشور در یکی از مسائل مهم سیاسی کشور که همان انتخابات است نقش ویژه‌ای دارد و در طول بیش از 30 سال، دادستانی به نمایندگی از قوه قضائیه در مراحل مختلف انتخابات حضور داشته است.

دادستان کل کشور در ادامه تصریح کرد: دادستانی چه در تبلیغات ریاست جمهوری و چه در هماهنگی با وزارت کشور و سایر دستگاه‌ها در برپایی انتخابات سالم و پرشور فعالیت داشته است.

وی افزود: پیشگیری از وقوع جرم در انتخابات به امر ریاست قوه قضائیه به دادستانی کل کشور محول شده است.

اژه‌ای تصریح کرد: همچنین دادستانی به نمایندگی قوه قضائیه در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی کشور که در طول سال و به دور از وقفه جلسه داشته، فعالیت کرده است.

وی ضمن قدردانی از زحمات قاپی سراج گفت: در تمام طول سنوات گذشته، قاضی سراج به عنوان فردی با سابقه و آشنا به قوانین در همه این مراحل به نمایندگی از دادستانی در همه جلسات شرکت کرده و ضمن تعامل مناسب با همه دستگاه‌ها، جایگاه قوه و استقلال قوه قضائیه را حفظ کرده است.

محسنی اژه‌ای در ادامه خاطرنشان کرد: بختیاری معرف حضور همه است و نیازی به معارفه برای ایشان نبود.

وی خطاب به بختیاری گفت: جناب بختیاری به اذعان همه کسانی که شما را می‌شناسند شما فردی دلسوز، متواضع و وقت‌شناس هستید.

سخنگوی دستگاه قضائی تصریح کرد: من یاد ندارم که در طول آشنایی بیش از 20 سال با بختیاری، ایشان در جلسه‌ای دیرتر از وقت خود حاضر شده باشند یا کاری که بر عهده‌اش بوده را به سرانجام نرسانده باشد و حقیقتاً با مسئولیت‌های مختلفی که در گذشته داشته امروز با این سن و با توجه به شرایط جسمانی فعلی ایثار کرده و این مسئولیت را پذیرفته است.

اژه‌ای گفت: امیدوارم بختیاری بهتر از گذشته و بیش از پیش نسبت به انجام وظیافت خود در جهت تقویت مسائل حقوقی و اصولی کار کند.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی که کشور نیازمند، تعامل، همفکری، بصیرت و اگاهی به جریان های سخت و نرم دارد باید با تعامل و هماهنگی با دیگران بتوانیم فعالیت‌های خود را به نحو احسنت انجام دهیم.

وی خطاب به بختیاری گفت: شما به لحاظ مسئولیت‌هایی که در قوه قضائیه و مجریه داشته‌اید با همه امور آشنایی دارید، مسئولین را می‌شناسید و با سیاست‌های کلی نظام آشنا هستید اما در عین حال نیاز به مشورت و مطالبه تدبیر در مسائل نیاز اصلی است و هوشیاری و بصیرت و با توجه به پیچیدگی‌های مسائل امنیتی در مسائل ، هوشیاری و بصیرت ضروری است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار