امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44791
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس قاضی ناصر سراج معاون امنیتی سابق دادستان کل کشور در مراسم تودیع و معارفه بختیاری ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس قاضی ناصر سراج معاون امنیتی سابق دادستان کل کشور در مراسم تودیع و معارفه بختیاری به عنوان جدید دادستان کل کشور گفت: در واقع نیازی به مراسم تودیع و معارفه نبود چرا که آقای بختیاری را همه می‌شناسند.

وی ادامه داد: از آقای محسنی اژه‌ای که 4 سال در خدمتشان بودم سپاسگزارم زمانی که قرار شد من از معاونت امنیتی بروم ناراحت بودم اما وقتی که شنیدم آقای بختیاری قرار است این سمت را بپذیرند خوشحال شدم چرا که آقای بختیاری را همه می‌شناسند و از او شناخت کامل دارند.

رئیس جدید سازمان بازرسی کل کشور ضمن قدردانی از الطاف رئیس قوه قضائیه وظایف معاون امنیتی دادستان را شرح داد و گفت: از جمله وظایف معاون امنیتی دادستان عضویت در هیئت نظارت مطبوعات و نظارت و صدور مجوز برای نشریات مختلف است.

وی همچنین عضویت در هیئت منصفه مطبوعات را از دیگر وظایف معاون امنیتی دانست و افزود: مهرماه امسال انتخابات هیئت منصفه برگزار می‌شود و 400 نفر اعضای هیئت منصفه باید انتخاب شوند.

سراج عضویت در شورای رقابت را از دیگر وظایف معاون امنیتی عنوان کرد و گفت: ما ضمن عضویت در شورای امنیت کشور وظیفه شرکت در تمامی جلسات این شورا را بر عهده داریم.

معاون سابق امنیتی دادستان کل کشور عضویت در شورای هماهنگی اطلاعات، کمیسیون احزاب و کمیسیون انتخابات مجلس را از دیگر وظایف معاون امنیتی دادستان دانست و گفت: طی مدتی که عهده‌دار این سمت بودم برای 200 حزب مجوز صادر کردیم و هزاران نفر را برای انتخابات مجلس بررسی صلاحیت کردیم.

سراج ادامه داد: عضویت در کمیسیون 62 تبلیغات انتخابات، کمیسیون اصل 44 و کمیسیون مرکزی عفو قوه قضائیه، کمیسیون حل اختلاف شوراهای شهری و روستایی از دیگر وظایف اصلی معاون امنیتی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات مهمی که در زمان مسئولیت وی انجام شده است گفت: موردی مانند آتش‌سوزی پژوها در این زمان رخ داد که ما با احضار رئیس ایران خودرو وی را مجاب به تعویض قطعات معیوب خودروها کردیم و ضمن اطلاع رسانی به مردم جهت مراجعه به نمایندگی‌های ایران خودرو برای تعویض قطعات معیوب مقرر کردیم اگر خودرویی آتش گرفت خودروی نو به مردم تحویل داده شود که خوشبختانه دیگر هیچ خودرویی آتش نگرفت.

سراج ادامه داد: در هر نقطه‌ای از کشور که مشکل امنیتی پیش می‌آید معاون امنیتی باید حاضر شود به عنوان مثال در حوزستان یک مورد عیاشی داشتیم که چند صد میلیارد تومان از مردم اختلاس شده بود.

وی افزود: این فرد که علی عیاشی نام داشت با برداشتن پول مردم به یونان گریخت که در مذاکراتی که با دادستان کل یونان داشتیم قرار براین شد که بعد از ابطال نام کمیساری فرانسه این فرد را به ما بازگردانند که برخلاف توافقات انجام شده این کار صورت نگرفت و اما همین جا اعلام می‌کنم که اموال عیاشی شناسایی شده و به زودی بخشی از پول مردم را باز می‌گردانیم.

رئیس جدید سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به حادثه غرق شدن یک دستگاه مینی‌بوس در دریاچه‌ای در خوزستان گفت: دادستانی 4 خواسته داشت که هر 4 خواسته آن که عبارتند از 1) ایجاد راه ارتباطی 24 ساعته 36 روستا با خشکی ، 2) پرداخت دیه 114 میلیونی به افراد 3) جاده سازی جهت دسترسی به خشکی با هماهنگی قرارگاه خاتم و 4) احداث دو پل در منطقه بود که همگی برآورده شد.

وی در پایان تأکید کرد: تنها چند حکم قضایی است که در اختیار من قرار دارد که آنها را با خود به سازمان بازرسی می‌برم تا زمانی که آیت‌الله آملی رئیس قوه قضائیه دستور جدیدی برای آنها صادر کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها