امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۲۲:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44793
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نیویورکر در ضمن گزارشی  در خصوص طرح اوباما برای حمله به سوریه، اذعان کرده است که مخالفت‌ها در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نیویورکر در ضمن گزارشی  در خصوص طرح اوباما برای حمله به سوریه، اذعان کرده است که مخالفت‌ها در کنگره با طرح حمله احتمالی باراک اوباما به سوریه جدی است.

بنابراین گزارش، آخرین برآوردها نشان می‌دهند که رای نیاوردن طرح اوباما در مجلس نمایندگان آمریکا یک احتمال جدی است و باراک اوباما، حتی از حمایت کامل حزب خود نیز در این طرح برخوردار نیست.

شخص اوباما هم اذعان کرده است که اگرچه وی به طرح خود برای حمله نظامی به سوریه باور دارد اما تصویب آن در کنگره کار سختی خواهد بود.

نیویورکر یکی از مهم‌ترین مشکلات موجود را چنین بیان کرده است: «هیچ برنامه‌ای وجود ندارد تا به‌وسیله آن بتوان فهمید که پس از واکنش حکومت بشار اسد به حملات آمریکا، چه اتفاقی خواهد افتاد؟»

دولت آمریکا خیلی تلاش کرده بگوید که اسد از سلاح شیمیایی استفاده کرده اما تلاش چندانی نکرده تا توضیح دهد، چرا حمله نظامی راه درست پاسخ‌گویی به چنین حمله‌ای است؟

گفتنی است، باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا به بهانه استفاده دولت اسد از سلاح شیمیایی طرحی را برای حمله محدود به سوریه به کنگره آمریکا (مجلس نمایندگان و مجلس سنا) ارائه کرده که احتمالا هفته آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

رویترز به نقل از یکی از کارشناسان خود، روز گذشته رای نیاوردن این طرح را به مثابه یک سیلی محکم به چهره اوباما توصیف کرده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها