امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44800
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از هاآرتص، گروه‌های هوادار اسرائیل در آمریکا ‌‌می‌گویند که 250 فعال متنفذ حامی اسرائیل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از هاآرتص، گروه‌های هوادار اسرائیل در آمریکا ‌‌می‌گویند که 250 فعال متنفذ حامی اسرائیل با سناتورها و نمایندگان آمریکایی در واشنگتن دیدار می‌کنند تا حمایت کنگره از حمله نظامی علیه سوریه را جلب کنند.

بر اساس این گزارش، کمیته با نفوذ امور آمریکایی‌های حامی اسرائیل صدها فعال سیاسی را هفته آینده به راهروهای سنا و کنگره آمریکا اعزام می‌کند تا نمایندگان مخالف آمریکایی را به اقدام نظامی علیه سوریه متقاعد کنند.

یک منبع نزدیک به لابی آیپک به هاآرتص گفت: ما طرحی را اجرا می‌کنیم که بر اساس آن 250 نفر با سناتورها و نمایندگان کنگره دیدار و مذاکره می‌کنند.

در حالیکه باراک اوباما و دیگر مقامات دولت تلاش می‌کنند حمایت کنگره را برای حمله علیه بشار اسد به خاطر استفاده از سلاح‌های شیمیایی جلب کنند نمایندگان کنگره مشغول رایزنی برای تصویب یا عدم تصویب این طرح هستند. 

این درحالیست که تعدادی از نمایندگان جمهوریخواه و بسیاری از همفکران باراک اوباما در سنا و کنگره هنوز تمایل چندانی به مداخله نظامی آمریکا در سوریه ندارند و خواستار دلایل و مدارک محکمتری برای ادعای استفاده دولت اسد از سلاح‌های شیمیایی هستند.

بر اساس این گزارش، سنا قرار است روز چهارشنبه در زمینه طرح اقدام نظامی علیه سوریه که در کمیته روابط خارجی مورد تصویب قرار گرفته است را به رای نهایی بگذارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها