امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۷:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44828
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 50
مهدی حاج حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به اینکه آیا نهاده‌های خوراک دام جدیدی از گمرک ...

مهدی حاج حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به اینکه آیا نهاده‌های خوراک دام جدیدی از گمرک ترخیص شده است، گفت: با تخصیص ارز 2477 تومان، امروز یک محموله کشتی نهاده دامی نیز ترخیص شد و اکنون در حال تخلیه بار هستند.

این واردکننده عمده نهاده دامی کشور افزود: هنوز 22 کشتی نهاده دامی در بندر روی آب است که برای ترخیص آنها 448 میلیون یورو ارز لازم است.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه چندین ماه است کشتی حامل نهاده دامی روی آب است، هزینه‌های سنگین دموراژ(معطلی کشتی) برای آنها پرداخت می‌شود، دولت با هر ارزی که می‌خواهد این محموله‌ها را ترخیص کند و بعد در مورد سیاست‌های تخصیص ارز تصمیم‌گیری کند.

این کارشناس مسائل کشاورزی و دامپروری تصریح کرد: نهاده‌های روی آب برای تامین نیاز دو ماه کشور است و با توجه به کمبود نهاده در کشور باید هرچه سریعتر ترخیص شود.

به گزارش فارس، 25 کشتی نهاده دامی سرگردان از ماهها پیش به دلیل عدم تخصیص ارز سرگردان در آبهای جنوب هستند که تاکنون سه کشتی محموله نهاده ترخیص شده است و بقیه روی آب هستند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار