امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۸:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4484
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 102
به گزارش فارس به نقل از پی سی ورلد، دوربین های ویدیویی شرکت دی – لینک که از طریق اینترنت کنترل می شوند، مشکلاتی دارند که باعث می شود هکرها بتوانند ...

به گزارش فارس به نقل از پی سی ورلد، دوربین های ویدیویی شرکت دی – لینک که از طریق اینترنت کنترل می شوند، مشکلاتی دارند که باعث می شود هکرها بتوانند محتوای آنها را مشاهده کنند.

یافته های موسسه امنیتی کور سکیوریتی در بوستون نشان می دهد که 5 آسیب پذیری مهم در نرم افزار نصب شده برای کنترل این دوربین وجود دارد که باعث شده حداقل 14 دوربین امنیتی ساخت شرکت یاد شده مشکلات جدی داشته باشند.

با توجه به اینکه بسیاری از شرکت های تجاری و موسسات دولتی از این دوربین ها برای کنترل های امنیتی استفاده می کنند، هک شدن آنها توسط هکرها می تواند تبعات جدی امنیتی به همراه بیاورد. این دوربین ها که برای عکس برداری و فیلم برداری به کار می روند از طریق وب کنترل می شوند و محتوای آنها از طریق گوشی همراه هم قابل مشاهده است.

از جمله مدل های آسیب پذیر این دوربین ها DCS-5605/DCS-5635 است که هک کردن آن و مشاهده تصاویر تهیه شده توسط دوربین مذکور برای هکرها به راحتی ممکن است. هکرها حتی می توانند پنل کنترل تحت وب این دوربین را هم در اختیار گرفته و دستوراتی صادر کنند. دی لینک می گوید فعلا در حال بررسی مساله است.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها