امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44847
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حامد علامتی، دبیر کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در نشست خبری ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حامد علامتی، دبیر کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در نشست خبری یازدهمین کنگره این اتحادیه، اظهار داشت: یازدهمین کنگره سراسری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان از 19 شهریور لغایت 21 شهریور ماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: کنگره طبق اساسنامه اتحادیه عالی‌ترین رکن این تشکل است که متشکل از اعضای منتخب اتحادیه‌های اسلامی دانش‌آموزان سراسر کشور است.

علامتی با بیان اینکه اعضای منتخب اتحادیه به صورت انتخاباتی و انتخابی وارد کنگره می‌شوند، خاطرنشان کرد: فرآیند انتخاباتی از مدرسه به شهرستان، از شهرستان به استان و از استان به کشور با نام قرارگاه ملی شناخته می‌شود.

وی تأکید کرد: شعار کنگره یازدهم بر قله‌های باور نامگذاری شده است.

دبیر کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با اشاره به اهداف برگزاری این کنگره تصریح کرد: استماع گزارش عملکرد دوره گذشته، تبیین سیاست‌های کلی دوره جدید، انتخاب اعضای شورای مرکزی و برنامه‌ریزی نظارت و ارزیابی از اهداف این کنگره است.

وی اضافه کرد: افتتاحیه این کنگره روز سه‌شنبه 19 شهریور در تالار وزارت کشور برگزار و عصر همان روز انتخابات کنگره انجام می‌شود؛ دو دانش‌آموز از بین 9 کاندیدا برای شورای مرکزی انتخاب و 2 غیردانش‌آموز از بین 7 کاندیدا به شورای مرکزی راه پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: سبک زندگی تیمی برای دختران، برگزاری کرسی آزاداندیشی با موضوع الگوی تعالی دختران، برگزاری صحن علنی مجمع توسط دانش‌آموزان دختر و پسر، حضور دانش‌آموزان در شهرک سینمایی دفاع مقدس و استفاده از برنامه فصل رویش و حضور دختران دانش‌آموز در کهف‌الشهدا از دیگر برنامه‌های این کنگره است.

علامتی با اشاره به برنامه‌های پایانی یازدهمین کنگره دانش‌آموزان، تصریح کرد: قرائت بیانیه پایانی توسط دانش‌آموزان، اعلام تشکیل کمپین جهانی دانش‌آموزان حامی جهان بدون صهیونیسم، تحلیل مسائل سیاسی روز در حوزه داخل و خارج، پیگیری مطالبه و دستورات و بیانات مقام معظم رهبری در حوزه آموزش و پرورش، استفاده از اساتید حوزه تعلیم و تربیت و اخلاق از برنامه‌های اختتامیه این کنگره خواهد بود.

وی ادامه داد: در حاشیه این کنگره برگزاری نمایشگاه دستاورد استانها در حوزه فن‌آوری اطلاعات، برگزاری نمایشگاه نوشت‌افزار ایرانی - اسلامی با هدف تولید ملی و نشست‌های تخصصی با موضوعات مختلف برای دانش‌آموزان انجام می‌شود؛ همچنین از محصولات اتحادیه مانند کتاب تربیت اسلامی از دیگر برنامه‌های اختتامیه خواهد بود.

دبیر کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به جشنواره‌های مدرسه انقلاب، مداد کمرنگ و انجمن اسلامی برتر که در طول سال تحصیلی برای دانش‌آموزان برگزار شد گفت: برگزیدگان این سه جشنواره که 200 نفر هستند در کنگره یازدهم تجلیل خواهند شد.

به گفته علامتی بیشتر از 40 درصد مدارس متوسطه کشور را اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار