امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۴:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44848
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 184
فریبا حاجی علی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: ستاد ملی زن و خانواده در ابتدا با نام کارگروه ملی زن و خانواده فعالیت می‌کرد که در سطح پایین تری ...

فریبا حاجی علی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: ستاد ملی زن و خانواده در ابتدا با نام کارگروه ملی زن و خانواده فعالیت می‌کرد که در سطح پایین تری و بدون بحث زنان تشکیل شده بود.

وی ادامه داد: این کارگروه دو جلسه را برگزار کرد کرد و ادامه فعالیت کارگروه به دلیل اینکه مباحث زنان و خانواده در سطح بالاتری باید مورد بررسی قرار می‌گرفت متوقف شد تا این کارگروه به ستاد ملی زن و خانواده در دولت دهم ارتقا پیدا کرد.

حاجی علی تصریح کرد: این جلسه به ریاست رئیس جمهور و تعداد بیشتری از وزرا تشکیل شود و آیین نامه آن در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب و در دولت دهم عملیاتی شد.

وی افزود: 8 وزیر باید در این جلسات حضور داشته باشند اما افرادی هم که در این جلسه حضور پیدا نمی‌کنند نمایندگان آنها در جلسه حاضر می‌شوند و با توجه به اینکه هنوز رئیس مرکز امور زنان و خانواده انتخاب نشده است جلسه‌ جدید ستاد تشکیل نشده است اما کارها بر طبق منوال گذشته خود ادامه دارد.

دبیرستاد ملی زن و خانواده با بیان اینکه مصوبه ستاد ملی زن و خانواده در خصوص جمعیت متفاوت با طرح«جمعیت و تعالی خانواده» است، افزود: جمعیت یکی از مواردی است که در دستور کار ستاد ملی زن و خانواده قرار دارد و برای اصلاح الگوی جمعیتی کشور مصوبه‌ای را نیز داشتیم که ابلاغ شده است اما این مصوبه با طرح جمعیت و تعالی خانواده که از سوی نمایندگان مجلس ارائه شده است متفاوت است.

دستورالعمل برنامه ملی «افزایش جمعیت و ارتقای نرخ باروری» به منظور تحقق راهبرد کلان مندرج در نقشه مهندسی فرهنگی کشور «جلوگیری از کاهش نرخ باروری کل و ارتقای آن متناسب با آموزه های اسلامی، اقتضائات راهبردی کشور، مطالعات جمعیت شناختی، آمایش و پایش مستمر جمعیتی» تدوین شده است.

در ماده 2 و 3 این دستورالعمل راهبردهای ملی و اقدامات ملی مصوب افزایش جمعیت و ارتقای نرخ باروری ذکر شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها