امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4485
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 147
احمد صادقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»‌ با اشاره به افتتاح سه پروژه عمرانی حوزه حمل و نقل در استان گیلان، اظهار داشت: ...

احمد صادقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»‌ با اشاره به افتتاح سه پروژه عمرانی حوزه حمل و نقل در استان گیلان، اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی طی چند سال اخیر پروژه‌های زیادی را در بخش ریلی و جاده ای ساخته است.

وی ادامه داد: امروز سه پروژه عمرانی وزارت راه در استان گیلان به بهره‌برداری می‌رسد که شامل دو پروژه بزرگراهی و راه اصلی و بهسازی و توسعه فرودگاه رشت است.

صادقی تصریح کرد: در بخش جاده‌ای دو پروژه بزرگراه و راه اصلی مجموعاً به طول 135 کیلومتر و با اعتبار 1225 میلیارد ریال بهره‌برداری می‌رسد‌.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افتتاح بزرگراه رشت- آستارا در روز جاری، اضافه کرد: این مسیر آخرین قطعه بزرگراه ساحلی است که از گرگان آغاز شده و به آستارا ختم می‌شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل یاد آور شد: بزرگراه رشت- آستارا دارای دو قطعه و طول 75 کیلومتر است و با اعتبار یک‌هزار میلیارد ریال ساخته شد.

معاون وزیر راه وشهرسازی تصریح کرد: عرض این بزرگراه 25.6 متر است و به صورت دو خط رفت و برگشت اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل تصریح کرد: در این مسیر بزرگراهی 385 دستگاه انواع پل‌های خاص و آب‌رو ساخته شده است.

معاون وزیر راه وشهرسازی یاد‌آور شد: این بزرگراه ساحلی در ادامه کریدور شمال- جنوب است که از بندر عباس در استان هرمزگان و اهواز در استان خوزستان آغاز شده و سپس به تهران متصل شده و پس از آن به رشت و بندر آستارا برای ترانزیت کالا از کشورهای آسیای میانه می‌رود.

صادقی اظهار داشت: استان گیلان دارای چشم اندازهای طبیعی و جنگل‌های زیبایی است و هر سال میلیون‌ها مسافر و گردشگر از این مسیر استفاده خواهند کرد که بار ترافیکی منطقه را کاهش می‌دهد.

معاون وزیر راه وشهرسازی اظهار داشت: تنها قسمتی از قطعه 3 این بزرگراه باقی مانده است که تا پایان شهریور‌ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

صادقی تصریح کرد: پروژه دیگر بهسازی راه اصلی پونل- خلخال به طول 60 کیلومتر است که راه اصلی ویژه‌ای است و ارتباط بین استان‌های گیلان و اردبیل را برقرار می‌کند.

وی اظهار داشت: این راه کوهستانی کم عرض بود اما در حال حاضر عرض مورد نیاز جاده ساخته شده و مسافران در فصل زمستان از این محور به راحتی استفاده خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل یاد‌آور شد: برای احداث این مسیر نیز 225 میلیارد ریال هزینه شده است.

معاون وزیر راه وشهرسازی تصریح کرد: سه پروژه مذکور تا ساعتی دیگر توسط معاون اول رئیس جمهور و با حضور وزیر و راه و شهرسازی افتتاح می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها