امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44852
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ حجت الاسلام سید یدا... شیر مردی در گفتگو با ستاد خبری کنگره بین المللی امامزاداگان با بیان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ حجت الاسلام سید یدا... شیر مردی در گفتگو با ستاد خبری کنگره بین المللی امامزاداگان با بیان اینکه امامزادگان قطب فرهنگی، معنوی، علمی، اقتصادی و اجتماعی کشور هستند، اظهار کرد: امامزادگان قطب دل‌های مؤمنین هستند و تأکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در راستای تقویت این جایگاه است.

وی با بیان اینکه برای توسعه و گسترش فعالیت‌های امامزادگان 2 محور می‌توان مدنظر قرار داد، افزود: نظام، مجلس شورای اسلامی و دولت باید امکانات سخت افزاری مناسب را در اختیار امامزادگان قرار دهد که در این راستا طرح جامع توسعه امامزادگان در سازمان اوقاف و امور خیریه مدنظر قرار گرفته است.

مسئول ستاد اقامه نماز جمعه تهران با بیان اینکه احداث بیمارستان، پارک، فضای سبز، مهمان سرا درکنار امامزادگان تأثیر گذار است و به تربیت جامعه کمک می کند، افزود: هر میزان جامعه خوب و مناسب تربیت شود و رویکردی علوی و مهدوی داشته باشد، موجب کاهش بزه و جرم در جامعه می‌شود و تقوای ملت را افزایش می‌دهد که در نهایت کاهش هزینه‌های انتظامی را در پی دارد.

وی دومین رویکرد را توجه به امور نرم افزاری امامزادگان بر شمرد و تصریح کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه با مهندسی و برنامه‌ریزی مناسب باید در راستای کارهای نرم افزاری امامزادگان قدم بر دارد تا این اماکن مقدس به پناهگاه آحاد جامعه مبدل شوند که البته هم اکنون نیز دارای چنین جایگاهی هستند اما باید هدفمند‌تر شود.

حجت الاسلام شیر مردی با اعلام اینکه امامزادگان در کتاب‌های مختلف درسی از کودکستان تا دانشگاه با رویکردهای مختلف می‌توانند معرفی شوند، تصریح کرد: زندگینامه امامزاده عبدالعظیم (ع) شهر ری، شاه چراغ شیراز و دیگر امامزادگان مطرح کشور می‌توانند درس دانشگاه‌ها باشند زیرا بسیاری از فقهای اسلام بر سر درس این امامزادگان فقیه شده‌اند.

مسئول ستاد اقامه نماز جمعه تهران با بیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه علاوه بر شناسایی امامزادگان در فیلم‌ها، شعر، کتب و ... نیز می‌تواند به معرفی امامزادگان بپردازند، تصریح کرد: این سازمان با امضای تفاهم‌نامه با صدا و سیما، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بنیاد ایرانشناسی می‌تواند زندگی نامه امامزادگان را معرفی کند.

حجت الاسلام شیر مردی با بیان اینکه هر متر مربع زمین در امامزاده می‌تواند به مکان‌های آموزشی تبدیل شود، تصریح کرده آموزش‌های قرآنی، خانواده، تفسیر قرآن و ... می‌تواند در امامزاده‌ها صورت گیرد تا این امامزادگان قطب علمی، فرهنگی و اجتماعی کشور به معنای واقعی شود.

مسئول ستاد اقامه نماز جمعه تهران با بیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه در نصب نرم افزاری امامزادگان مناسب عمل کرده که موجب افزایش زائران شده است، افزود: برنامه‌ریزی مناسب تری در این زمینه باید صورت گیرد.

حجت الاسلام شیر مردی با بیان اینکه معاندان مثل بهائیان و وهابیان به دلیل مخالفت امامزادگان با طاغوت، آنها را تکذیب می‌کنند، افزود: امامزادگان ریشه جریان‌های انحرافی را با خون خود خشکاندند و امروز خانه عنکبوتی و نیات و اهداف پوچ و تهی بهائیت و وهابیت را بر ملا می‌کنند و علت مخالفت آنها هم این مهم است.

مسئول ستاد اقامه نماز جمعه تهران اقدامات فرهنگی و قرآنی سازمان اوقاف در امامزادگان را مناسب ارزیابی و تصریح کرد: باید سازمانی قرآنی در زیر مجموعه سازمان اوقاف برای امامزادگان انجام شود تا برنامه‌های آموزشی روخوانی، تجوید، تفسیر موضوعی، ختم قرآن و... را برای تمام اقشار جامعه در امامزادگان ایجاد کند زیرا برگزاری چنین برنامه هایی رونق امامزادگان را در پی دارد.

حجت الاسلام شیر مردی اقدامات عمرانی و آبادانی در امامزادگان را نیازمند تلاش مضاعف دانست و گفت: باید نهضت توسعه و گسترش امامزادگان در کشور ایجاد شود و با ایجاد سازمانی مستقل از امکانات دولتی و خیرین جهت توسعه امامزادگان بهره برداری شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار