امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44854
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 50 نفر از اندیشمندان و فعالان سیاسی از کشورهای مختلف عربی در نشستی در قاهره، هرگونه حمله به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 50 نفر از اندیشمندان و فعالان سیاسی از کشورهای مختلف عربی در نشستی در قاهره، هرگونه حمله به سوریه را محکوم کردند.

در این نشست «سامح عاشور» رئیس اتحادیه وکلای عرب گفت: پای هر اجنبی که وارد پایتختی عربی شود، قطع می‌کنیم؛ باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا بداند که منافع امنیتی و اقتصادی کشورش در صورتی که منافع امت عربی به خطر بیافتد با خطر مواجه خواهد شد.

«وفا سعد» از نمایندگان پارلمان اردن نیز در این نشست خواستار توقف دخالت‌های خارجی در سوریه شد.

همچنین «عبدالقادر یاسین» اندیشمند فلسطینی نیز گفت: هدف این نشست این است تا چشمان اعراب را پس از برخی تلاش‌ها برای زیبا نشان دادن آمریکا باز کند.

در این نشست تعدادی از معارضان سوری از جمله «هیثم مناع» رئیس کمیته هماهنگی مخالفان سوری در خارج از کشور نیز حضور داشتند؛ مناع درباره آخرین تحولات سوریه اظهار داشت:‌ نمی‌توان با حمله نظامی، جنگجویان خارجی و تلاش برای از بین بردن وحدت ملی سوریه نظامی دموکراتیک در این کشور برقرار کرد.

«حمدین صباحی» رهبر جریان ملی مصر هم در این نشست تأکید کرد که از هر راهکاری که از ریخته شدن خون مردم سوریه جلوگیری کند و حکومتی دموکرات را در کشور حفظ کند حمایت می‌کند.

وی در این نشست از موضع اتحادیه عرب در قبال بحران سوریه ابراز شگفتی کرد و افزود: مانند همیشه موضع این اتحادیه ناراحت کننده و تأسف بار بود.

خبرنگار المیادین در گزارشی از این نشست تصریح کرد که اندیشمندان و متفکران عربی در کنار فعالان سیاسی درحال تلاش برای جلب نظر افکار عمومی علیه حمله آمریکا به سوریه هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار