امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44856
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 72
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، انجمن روسای جمهور و نخست وزیران سابق کشورهای آفریقایی معروف به «انجمن آفریقا» مخالفت شدید خود را با ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، انجمن روسای جمهور و نخست وزیران سابق کشورهای آفریقایی معروف به «انجمن آفریقا» مخالفت شدید خود را با هرگونه تلاش برای مداخله نظامی در سوریه اعلام کرد و از کشورهای جهان و جامعه بین‌المللی خواست به منشور سازمان ملل و قانون بین‌المللی متعهد باشند.

این انجمن در بیانیه‌ای که اتحادیه آفریقا امروز یکشنبه در آدیس آبابا منتشر کرد از همه کشورهای عضو سازمان ملل خواست برای ممانعت از هرگونه عملیات نظامی علیه سوریه اقدام کند.

این انجمن تاکید کرد: کشورها باید به قانون بین‌المللی که هر کشوری را از مداخله در کشور دیگری بر حذر می‌دارد احترام بگذارند.

این سمینار در بیانیه خود تاکید کرد: ما هنوز حملات رسانه‌ای علیه عراق و لیبی از طریق رسانه‌های جهانی که ابرقدرت‌ها در آن دست داشتند به خاطر داریم و می‌گوییم که پاسخ مسالمت آمیز و تنها راه حتی به استفاده از سلاح شیمیایی آتش افروزی نیست بلکه باید از طریق راه‌های مسالمت آمیز و گفت‌وگو به دنبال پایان دادن به جنگ در سوریه بود.

سمینار تاکید کرد: تنها باید به نتایج تحقیق سازمان ملل درباره واقعیت حمله شیمیایی و طرفی که آن را بکار گرفته اعتماد کرد.

این بیانیه افزود: موضوع بکارگیری سلاح شیمایی در سوریه نباید توجیهی برای عملیات نظامی در این کشور باشد و تنها راه حل مناقشه سوریه صرف نظر کردن مقامات قدرت‌های بزرگ از منافع شخصی و ملی خود در قبال بحران سوریه است.

این بیانیه همچنین مداخله‌های بین‌المللی در سوریه و مسلح شدن گروه‌های جنگجو از سوی کشورهای منطقه‌ای و غربی را محکوم کرد.

این بیانیه به امضای 43 تن از روسای جمهور، نخست وزیران و روسای سابق نهادهای بین‌المللی از جمله نلسون ماندلا، رئیس جمهور اسبق و تابو امبکی، رئیس جمهور سابق آفریقای جنوبی، نیسفوری یوجلو، رئیس جمهور سابق بنین، الفا عمر کوناری، رئیس جمهور سابق مالی، پطرس غالی، دبیر کل اسبق سازمان ملل، کوفی عنان، دبیر کل سابق سازمان ملل و جان بینگ رئیس سابق کمیساریای اتحادیه آفریقا رسیده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها