امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44863
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، نمایندگان مجلس با یک‌فوریت طرحی موافقت کردند که در صورت تصویب نهایی حدود و اختیارات وظایف سرپرستان ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، نمایندگان مجلس با یک‌فوریت طرحی موافقت کردند که در صورت تصویب نهایی حدود و اختیارات وظایف سرپرستان وزارتخانه‌ها مشخص می‌شود.

در جریان بررسی طرح تعیین حدود و اختیارات سرپرستان وزارتخانه‌ها، احمد آریایی‌نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی به‌عنوان یکی از طراحان این طرح گفت: مطابق اصل 135 قانون اساسی اختیارات وزیر مشخص شده است اما متأسفانه در این موضوع اشاره‌ای به اختیارات سرپرستان وزارتخانه‌ها نشده است و ما در اجرای قانون با نواقصی مواجه هستیم که نیاز به بررسی فوری توسط نمایندگان و تصویب قانون محکم‌تر دارد.

از سوی دیگر سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس در مخالفت با دوفوریت طرح مذکور گفت: قانون به رئیس جمهور اختیار داده تا برای سه ماه برای وزارتخانه‌های بی‌‌وزیر سرپرست تعیین کند و در اصل 135 قانون اساسی از اختیارات وزیر یا سرپرست صحبتی نشده و در واقع بین اختیارات آنها تفکیکی قائل نشده است لذا برداشتم این است که اختیارات سرپرست متناسب با وزرا است.

اهمیت این موضوع باعث شده عوامل برنامه ساز «نگاه روز» گروه سیاست رادیو ایران برای تحلیل و بررسی بیشتر این موضوع، طرح دو فوریت تعیین حدود اختیارات سرپرست وزارتخانه‌ها را از نگاه احمد آرایی نژاد نماینده ملایر و ایرج ندیمی نماینده لاهیجان مورد بررسی و تحلیل قرار دهد.

جواد فیاضی تهیه کننده و احمد الهی قلی سردبیر برنامه هستند.

علاقمندان می توانند روز  دوشنبه هفدهم شهریور ساعت 15:30 این برنامه را از رادیو ایران روی موجFM 90 MHz دریافت کنند.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها