امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44865
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 146
حجت‌الاسلام «علیرضا رجالی‌تهرانی» کارشناس برنامه قرآنی 1447 در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: ...

حجت‌الاسلام «علیرضا رجالی‌تهرانی» کارشناس برنامه قرآنی 1447 در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: طرح‌های فراگیر قرآنی شبکه قرآن و معارف سیما که از طرح 1441 آغاز به کار کرد توانست مردم را با قرآن همگام کند به طوری که امسال در طرح قرآنی 1447 شاهد توجه مردم به جزء 29 قرآن بودیم.

طرح 1447 محرک خوبی برای انس با قرآن بود

وی با بیان اینکه امسال در طرح 1447 به جزء 29 قرآن پرداخته شد، ادامه داد: طرح‌های فراگیر موفقیت‌های خوبی در عرصه‌های قرآنی دارند که البته پس از فرمایش مقام معظم رهبری برای داشتن 10 میلیون حافظ قرآن اقدامات قرآنی به سوی ترغیب مردم به حفظ قرآن پیش رفت تا مطالبه ایشان محقق شود.

کارشناس برنامه 1447 با اشاره به استقبال مردم از طرح‌های گذشته با وجود انتخاب سوره‌های بزرگی همچون سوره‌های مبارکه «انفال» و «یوسف(ع)» تصریح کرد: طرح قرآنی 1447 محرک خوبی برای انس مردم با قرآن بود که با تدابیر مسئولان برگزاری این طرح و همچنین تولید برنامه‌های متنوع با این موضوع افراد بسیاری ترغیب به تدبر بیشتر در آیات الهی شدند.

شبکه قرآن و معارف سیما موفق‌ترین شبکه در طرح 1447 بود

وی افزود: طرح 1447 اثرات بسیار خوبی داشت چرا که جوانان و مردم تلاش می‌کنند در یک عزم عمومی قرآن را حفظ کرده یا با مفاهیم آن آشنا شوند و با افزایش اطلاعات قرآنی آن را در زندگی خود به کار بگیرند.

حجت‌الاسلام رجالی‌تهرانی با بیان اینکه انعکاس برنامه‌های طرح 1447 در شبکه‌های مختلف رسانه ملی متفاوت بود، ادامه داد: شبکه قرآن و معارف سیما تنها شبکه‌ای بود که به طور مستقیم و زنده با مخاطبان ارتباط برقرار می‌کرد به همین دلیل این شبکه را می‌توان موفق‌ترین شبکه در پخش برنامه‌های طرح 1447 دانست.

برای ترویج سبک زندگی قرآنی در جامعه فرهنگ‌سازی شود

وی با اشاره به سختی‌های جزء 29 قرآن و همچنین لزوم اختصاص زمان بیشتری جهت پرداختن به مفاهیم سوره‌های این جزء خاطرنشان کرد: سوره‌های سختی مثل سوره مبارکه «مرسلات» در جزء 29 وجود دارد که از سخت‌ترین سوره‌ها برای حفظ است بنابراین برای نفوذ بیشتر در تبیین سبک زندگی قرآنی در جامعه باید برنامه‌های تأثیرگذار بیشتری تولید و پخش شود تا فرهنگ‌ قرآنی در جامعه گسترش یابد.

کارشناس برنامه 1447 تصریح کرد: در اجرای این طرح با وجود زمان محدودی که در اختیار کارشناسان قرار می‌گرفت بسیاری از مفاهیم قرآنی در جزء 29 قرآن بررسی شد اما گاهی نیز به طور شایسته به برنامه‌های طرح پرداخته نشد.

وی در پایان با بیان اینکه برای برنامه‌های قرآنی باید وقت بیشتری اختصاص یابد، گفت: اگر زمان بیشتری برای برنامه‌های طرح 1447 در رسانه ملی در نطر گرفته می‌شد به طور حتم جذب مردم و همچنین موفقیت پرداختن به جزء 29 بیشتر از جزء 30 قرآن بود چراکه برای تربیت حافظان قرآن و رسیدن به 10 میلیون حافظ قرآن باید با دقت بیشتری پیش رفت.

انتهای پیام/م.خ
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها