امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44872
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 168
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست صمیمانه علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم با ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست صمیمانه علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم با عبدالمنعم بن‌منصور الحسنی وزیر اطلاع‌رسانی کشور عمان و هیئت همراه صبح امروز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

براساس این گزارش، علی جنتی ضمن خوش‌آمد به حاضران در نشست گفت: در چند سال اخیر روابط دو کشور سیر تکاملی طی کرده است و برگزاری کمیسیون‌های مشترک اقتصادی و کمیته‌های مشترک فرهنگ بهترین نشان از این گسترش همکاری است.

جنتی به سفر اخیر سلطان قابوس پادشاه عمان به تهران اشاره و تصریح کرد: این اولین سفر یک مقام بلند‌مرتبه کشور خارجی بعد از روی کار آمدن دکتر حسن روحانی رئیس جمهور منتخب ایران به کشور است و قطعاً این سفر نقطه عطفی در روابط دو کشور خواهد بود.

جنتی گفت: قطعاً حس همجواری میان دو کشور ناشی از مناسبات و پیوندهای دیرینه فرهنگی، هنری و رسانه‌ای میان دو ملت ایران و عمان است و سفر وزیر اطلاع‌رسانی عمران به ایران موجب تقویت روابط دو کشور می‌شود.

در این مراسم وزیر ارشاد ایران از منصور الحسنی وزیر اطلاع‌رسانی عمان درخواست کرد شرایطی را محیا کند تا اعزام گروه‌های موسیقی، سینما و سایر شاخه‌های هنری به این کشور فراهم شود و هنرمندان در جشنواره سالانه مسقط شرکت کنند.

وزیر ارشاد ایران به ظرفیت‌های خوبی رسانه‌ای و مطبوعاتی کشور ایران اشاره و از آمادگی سردبیران و مطبوعات ایران برای حضور در نمایشگاهی در عمان و فعالیتهای مشترک میان رسانه‌های دو کشور خبرداد.

وی ضمن اشاره به آمادگی ایران برای شرکت در نمایشگاه مشترک گفت: ایران آمادگی دارد در نمایشگاهی در راستای اطلاع‌رسانی که میان دو کشور به شکل مشترک در تهران یا مسقط برگزار شود شرکت کند.

جنتی پیشنهاد کرد: شرایطی نیز برای سفر خبرنگاران، اهالی مطبوعات و خبرگزاری‌های ایران به عمان محیا شود تا این خبرنگاران ضمن محیا کردن دستاوردهای کشور عمان، اطلاعات آن را در اختیار مردم کشورمان قرار دهند.

وی گفت: ایران آمادگی دارد برخی فیلم‌ها و سریال‌های خود را به زبان عربی دوبله و برای پخش در اختیار شبکه‌های کشور عمان قرار دهد.

جنتی در ادامه به تحولات منطقه هم اشاره و خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز در بسیاری از کشورهای منطقه اختلافات طایفه‌ای و مذهبی وجود دارد، در این میان عده‌ای تلاش دارند بر این اختلافات دامن بزنند، جریانات تکفیری بخصوص القاعده امروز تلاش می‌کنند از طریق تبلیغات ماهواره‌ای و اینترنت بین مردم منطقه اختلاف و تفرقه افکنی کند.

به گفته وزیر ارشاد دولت یازدهم یکی از شعارهای دکتر روحانی از ابتدای حضور در صحنه انتخابات «اعتدال» بود اعتدال از منظر ایشان به معنای قانونگذاری و به کار بردن عقلانیت، تدبیر و میانه‌روی است.

جنتی افزود: شرایطی که امروز در کشورهای منطقه مانند سوریه ، مصر و بحرین وجود دارد متاسفانه نشان از تندروی‌هایی است که صورت می‌گیرد

در این نشست وزیر اطلاع‌رسانی کشور عمان ضمن ابراز خشنودی از دیدار با وزیر فرهنگ ایران، گفت: احساس می‌کنم با ورود به ایران در کشور دوم و خانه خود به سر می‌بریم.

وی با تبریک انتخابات اخیر ریاست جمهوری ایران و انتخاب دکتر حسن روحانی با اکثریت آراء، افزود: خوشبختانه امروز پیوندها و روابط دو کشور ایران وعمان عمیق بوده و رو به گسترش است و امیدوارم از این پس نیز شاهد افزایش روابط در زمینه فرهنگی و اطلاع‌رسانی باشمیم.

هیئت همراه عبدالمنعم بن منصور الحسنی وزیر اطلاع‌رسانی کشور عمان را محمد مبارک العریمی مدیر خبرگزاری عمان محمد ارواس مدیرکل اطلاع رسانی خارجی روزنامه‌نگار از روزنامه عمان و ... تشکیل می‌دادند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها