امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۷:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44893
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 55
محمدمهدی عبدخدایی دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به تحلیل احتمال حمله ...

محمدمهدی عبدخدایی دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به تحلیل احتمال حمله آمریکا به سوریه پرداخت و اظهار داشت: آمریکایی‌ها برای حمله یا عدم حمله به سوریه مجبورند تا هفته آینده صبر کنند چراکه هنوز نمایندگان کنگره آمریکا از مرخصی نیامده‌اند و اوباما منتظر نظر نهایی کنگره است.

وی با بیان اینکه با تظاهراتی که در سطح دنیا صورت گرفته، حکایت از عدم حمله ایالت متحده آمریکا به سوریه دارد، خاطرنشان کرد: در جنگ ویتنام نیز خیلی‌ها معتقد بودند که آمریکا حمله نمی‌کند اما آمریکا حمله را صورت داد.

دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام معتقد است که همه جنگ‌های اساسی و مهم ایالت متحده آمریکا را دموکرا‌ت‌ها صورت داده‌اند.

عبدخدایی در توضیح ادعای خود به ذکر چند مثال پرداخت و گفت: جنگ جهانی دوم را روزولت رئیس‌جمهور آمریکا انجام داد که این رئیس‌جمهور از حزب دموکرات‌ها به مسند قدرت نشسته بود. ترومن رئیس‌جمهور دموکرات آمریکا نیز دستور حمله اتمی به هیروشیمیای ژاپن را داشت و در جنگ ویتنام هم دموکرات‌ها دخیل بودند بنابر این جنگ‌های مهم آمریکا در زمان دموکرات‌ها صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه گروه «بازها» در حزب دموکرات آمریکا همیشه جنگ طلب بودند، تصریح کرد: جنگ‌هایی که جمهوری‌خواهان مانند جنگ عراق و افغانستان که به دستور بوش پدر و پسر صورت گرفت، مانند جنگ‌هایی که جمهوری‌خواهان انجام دادند مهم و اساسی نبوده است. بنابراین امروز نیز جمهوری‌خواهان بر روی کار هستند که البته پیش‌بینی می‌شود تظاهرات مردمی جلوی این حمله را سد کنند.

دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام تاکید کرد: آمریکایی‌ها بدانند این جنگ همانند جنگ لیبی نیست چراکه ناتو گفته در جنگ شرکت نمی‌کند و شرایط جهانی و منطقه غرب آسیا نیز تغییر کرده است.

عبدخدایی بحران اقتصادی را دلیل اصلی تغییر شرایط جهانی عنوان و خاطرنشان کرد: جهان از جنگ خسته است و بحران‌های اقتصادی اجازه جنگ مجدد در دنیا را نمی‌دهد. بنابراین برای آمریکا شرایطی همچون حمله به عراق محیا نیست.

وی ادامه داد: علیرغم اینکه عربستان، ترکیه، امارات و قطر هزینه جنگ آمریکا را تامین می‌کنند اما باید در نظر داشت که ایران و روسیه نیز سوی دیگر قضیه هستند که آقای پوتین رئیس‌جمهور روسیه گفته است که در صورت حمله نیرو و اسلحه به سوریه خواهد داد.

دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام با تاکید بر اینکه ایران قطعا از سوریه حمایت می‌کند‌،‌گفت: ‌مجبوریم از سوریه حمایت کنیم چراکه سوریه خط مقدم است و ایران باید از حزب‌الله حمایت کند تا سبب عدم قدرت گرفتن رژیم صهیونیستی شود.

عبدخدایی محتوای اصلی حمله آمریکا به سوریه را حمایت رژیم صهیونیستی و در حقیقت حمله این رژیم به سوریه دانست و اظهار کرد: ایران تنها کشوری است که نمی‌خواهد مرزهای کشورهای اسلامی بر روی کالاهای رژیم صهیونیستی باز شود.

وی هدف آمریکا از حمله به سوریه را باز شدن بازارهای کشورهای عربی بر روی اسرائیل عنوان کرد و گفت: آمریکا می‌خواهد که 600 هزار نیروی نظامی آماده باش رژیم صهیونیستی با ایجاد صلح تحمیلی به تولید و اقتصاد بازگردند و از کمک به آمریکا بی‌نیاز باشد.

دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام اضافه کرد:‌ آمریکایی‌ها می‌خواهند خط مقاومت که سوریه محسوب می‌شود در منطقه غرب آسیا شکسته و فضا برای رسمیت پیدا کردن رژیم جعلی صهیونیستی ایجاد شود.

عبدخدایی در مورد حمایت مالی عربستان، ترکیه، قطر و امارات برای حمله به ترکیه گفت: آقای اردوغان و عبدالله گل با نام اسلام به قدرت رسیدند اما همان بلند اجویت و سلیمان دمیرل هستند و منافع آمریکا را دنبال می‌کنند.

وی ادامه داد: بیشتر نفت عربستان سعودی توسط آمریکا خریده می‌شود و امارات و قطر نیز استقلال شان را در حمایت از آمریکا می‌بینند؛ عربستان فکر می‌کند اگر سوریه از بین برود آمریکا بهتر از آنان نفت می‌خرد بنابراین همه این 4 کشور به دنبال منافع خود هستند.

دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام در پایان خاطرنشان کرد: آمریکا یک لات چاقوکش است و دقیقا نقش شعبان بی‌مخ را بازی می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها