امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4490
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 167
به گزارش فارس به نقل از اینکوآیرر، از آن روز تا به امروز وب رشد حیرت آوری داشته و بدون شک ارائه رایگان این فناوری در این پیشرفت نقش اساسی داشته ...

به گزارش فارس به نقل از اینکوآیرر، از آن روز تا به امروز وب رشد حیرت آوری داشته و بدون شک ارائه رایگان این فناوری در این پیشرفت نقش اساسی داشته است.

اختراع وب به ایجاد غول هایی در عرصه فناوری انجامید که فناوری های شبکه ای، وبلاگ ها، خدمات به اشتراک گذاری عکس و فیلم و ... را ممکن کرده و همین طور سرویس های تجارت و بانکداری الکترونیک، آموزش الکترونیک و .... را ارائه نمودند.

وب بر دانشمندان، سیاستمداران و تاجران و هنرمندان و همه اقشار جوامع تاثیرگذار بوده و تقریبا همه علوم بشری را تحت تاثیر خودش قرار داده است.

رالف هونر مدیر سرن در این مورد می گوید: هیچ بخشی از جوامع نیست که به خاطر این اختراع دچار تحول نشده باشد. وب عرصه های آموزشی، تجاری و آموزشی را تحت تاثیر قرار داده و شیوه کار، برقراری ارتباط، خلاقیت و زندگی ما تحت تاثیر آن بوده است.

وی افزود: وب نشانه ای قدرتمند است که نشان می دهد چگونه تحقیقات علمی به زندگی بشری خدمت می کند. وب در ابتدا در سال 1989 توسط تیم برنرز لی فیزیکدان انگلیسی ایجاد شد. هدف از اختراع وب تسهیل به اشتراک گذاری اطلاعات بین فیزیکدانان در دانشگاه ها و نهادهای مختلف در کل جهان بود.

در نهایت 20 سال قبل اولین صفحه وب با استفاده از مرورگر اولیه موزاییک طراحی و به نمایش گذارده شد.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها