امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44915
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 60
«عباس انجام» دبیر اجرایی طرح 1447 با اشاره به برنامه‌ریزی رسانه ملی پس از فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر داشتن 10 میلیون حافظ قرآن کریم گفت: شبکه ...

«عباس انجام» دبیر اجرایی طرح 1447 با اشاره به برنامه‌ریزی رسانه ملی پس از فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر داشتن 10 میلیون حافظ قرآن کریم گفت: شبکه قرآن و معارف سیما در طول سال با برگزاری برنامه‌های مختلف سعی در نهادینه کردن فرهنگ حفظ قرآن در جامعه دارد که در این راستا پس از فرمایش مقام معظم رهبری در سال 90 طرح قرآنی 1446 را به صورت متفاوت با طرح‌های گذشته و امسال نیز طرح 1447 را با محوریت جزء 29 قرآن برگزار کرد.
برنامه‌ریزی 14 ساله برای تحقق منویات قرآنی مقام معظم رهبری

وی با بیان اینکه برگزاری طرح‌های قرآنی تنها مختص به فصل تابستان نیست، تصریح کرد: طرح 1447 با همکاری نهادها و سازمان‌های مختلف با موفقیت به کار خود پایان داد البته پایان طرح قرآنی 1447 به معنای اتمام برنامه‌های قرآنی در سال 92 نیست چرا که شبکه قرآن و معارف سیما در یک افق 14 ساله به کل قرآن خواهد پرداخت تا به نوعی در تحقق فرمایش رهبری گام برداریم.

دبیر اجرایی طرح 1447 خاطرنشان کرد: ما در فصل تابستان یک جزء و در سه فصل دیگر به یک جزء دیگر از قرآن می‌پردازیم در نتیجه در یک سال دو جزء از قرآن در شبکه قرآن و معارف سیما مورد توجه قرار می‌گیرد.

انجام در خصوص نحوه پرداختن به مبانی قرآنی در 14 سال اظهار داشت: با توجه به گذشت چند سال از برگزاری طرح قرآنی و آشنایی مردم با آن برنامه‌ریزی کردیم که در سال‌های آخر به جای پرداختن به یک جزء، به دو جزء از قرآن توجه کنیم تا در طول 14 سال کل قرآن ختم شود.
آسیب‌شناسی 1447 توسط کارشناسان

وی با اشاره به برگزاری جلسه تحلیلی برای نتیجه‌گیری از طرح قرآنی 1447 گفت: در هفته آینده جلسات آسیب‌‍شناسی طرح 1447 با حضور اساتید و فعالان قرآنی برگزار خواهد شد تا نقاط ضعف این طرح مطرح شود تا با برنامه‌ریزی بتوانبم در طرح 1448 که سال آینده برگزار می‌شود به رفع نواقص و تقویت موفقیت‌ها بپردازیم.

انجام با بیان اینکه در طرح 1447 بخش کتبی با رشد 20 درصدی مخاطب روبرو شد، ادامه داد: با توجه به گسترش فضای مجازی و دسترسی مردم به اینترنت امسال در بخش اینترنتی بالغ بر 420 درصد و همچنین در بخش خارج از کشور حدود 40 درصد افزایش مخاطب داشتیم که امیدواریم در سال آینده در طرح 1448 در تمامی بخش‌ها مخاطبان افزایش داشته باشند و با برنامه‌ریزی عطش قرآنی را در جامعه برطرف کنیم.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها