امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۴:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44928
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ویلیام هیگ» وزیر خارجه انگلیس روز یکشنبه یک بار دیگر تاکید کرد دولت نمی‌خواهد یکبار دیگر طرح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ویلیام هیگ» وزیر خارجه انگلیس روز یکشنبه یک بار دیگر تاکید کرد دولت نمی‌خواهد یکبار دیگر طرح اقدام نظامی علیه سوریه را به پارلمان ببرد.

یک ماه قبل مناطق حومه دمشق هدف حمله‌ای قرار گرفته که گفته می‌شود در آن از عوامل شیمیایی استفاده شده است. کاخ سفید دولت سوریه را به انجام این حمله متهم کرده و همین موضوع را به عنوان بهانه‌ای برای اقدام نظامی علیه سوریه مطرح کرده است.

با این حال، دولت انگلیس به عنوان اصلی‌ترین متحد آمریکا با رأی منفی پارلمان از همراهی واشنگتن در اقدام نظامی علیه سوریه بازمانده است.

هیگ در مصاحبه با شبکه «بی‌بی‌سی» ضمن انتقاد از حزب کارگر که بیشترین نقش را در رأی منفی به این طرح داشت، اقدام آن‌ها را «فرصت‌طلبانه» خواند و گفت: پارلمان ما حرف خود را زد. اکنون نوبت پارلمان دیگر کشورهاست که در این مورد نظر دهند.

کنگره آمریکا قرار است اواخر این هفته در مورد اقدام نظامی علیه سوریه تصمیم‌گیری کند. شواهدی که دولت آمریکا به نمایندگان ارائه کرده، هنوز نتوانسته رأی مثبت کنگره را تضمین کند و سرنوشت این طرح هنوز نامشخص است. برخی نمایندگان پارلمان می‌گویند این شواهد آن‌ها را قانع نکرده و برخی دیگر هم نسبت به تبعات ورود به جنگی دیگر در خاورمیانه هشدار داده‌اند.

وزیر خارجه انگلیس در مصاحبه خود بار دیگر «پاسخ قاطع» به دولت سوریه را خواستار شده و گفت اگر کسی در برابر حملات شیمیایی کاری نکند، دنیا در وضعیت هشداردهنده‌ای قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها