امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۹:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44942
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 81
به گزارش فارس،«فریبا کاکر» عضو ربوده شده پارلمان افغانستان که حدود 20 روز پیش توسط طالبان ربوده شده بود، روز گذشته از بند ربایندگان آزاد ...

به گزارش فارس،«فریبا کاکر» عضو ربوده شده پارلمان افغانستان که حدود 20 روز پیش توسط طالبان ربوده شده بود، روز گذشته از بند ربایندگان آزاد شد.

سخنگوی طالبان نیز ضمن تأیید آزادی فریبا کاکر، گفته است که وی در برابر آزادی چند عضو این گروه از جمله چهار زن و 2 کودک آزاد شده است.

فریبا کاکر، نماینده مردم «قندهار» در پارلمان حدود یکماه قبل با 3 فرزند و راننده‌اش در مسیر کابل-قندهار ربوده شد، اما طالبان مسئولیت آن را بر عهده نگرفتند.

برخی منابع محلی اعلام کرده‌اند این نماینده زن افغان در ازای آزادی هفت تن از طالبان آزاد شده است.

حامد کرزی: عدم برگزاری انتخابات به خیر و صلاح افغانستان نیست

رئیس جمهور افغانستان در دیدار روز گذشته خود با اعضای «شورای اتفاق و سعادت ملی اسلامی» افغانستان، اظهار داشت که انتخابات باید حتماً برگزار گردد چرا که عدم برگزاری آن به خیر و صلاح کشور نیست.

وی با اظهار بی‌طرفی دولت افغانستان در امور مربوط به انتخابات تصریح کرد که دولت در امور انتخابات مداخله نمی‌کند.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد که برای تامین هر چه بیشتر امنیت صفحات شمال بخصوص ولایات فاریاب و تخار، اقدامات جدی صورت خواهد گرفت.

در این دیدار که در کاخ ریاست جمهوری انجام شد، سناتور «مولوی عبدالوهاب عرفان» به نمایندگی از دیگر اعضای این شورا، ضمن حمایت از برگزاری انتخابات در افغانستان گفت: این شورا معتقد است که برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی، افغانستان را به سوی ثبات و ترقی سوق می‌دهد.

وی در ادامه انتقال سیاسی قدرت را بهترین گزینه در افغانستان دانست و تصریح کرد: شورای اتفاق و سعادت ملی اسلامی افغانستان به منظور آگاهی‌ بخشی به اذهان عمومی و اعتماد بخشیدن به مردم به شکل داوطلبانه تلاش دارد تا وظیفه خود را در این راستا به انجام برساند.

اعضای شورای اتفاق و سعادت ملی اسلامی افغانستان، متشکل از بزرگان شمال و شمال شرق افغانستان است.

گفتنی است که در ترکیب شورای اتفاق و سعادت ملی اسلامی افغانستان اقوام ازبک، ترکمن، تاتار، ایماق و عرب از ولایات «بدخشان»، «بادغیس»، «کابل»، «پروان» و «هرات» و ولایات شرقی عضو هستند.

در این دیدار عبدالرئوف ابراهیمی رئیس پارلمان افغانستان و «ثریا دلیل» وزیر بهداشت و برخی نمایندگان و سناتوران ولایات شمال و شمال شرق افغانستان نیز حضور داشتند.

پایان مرخصی تابستانی پارلمان افغانستان

اعضای پارلمان افغانستان پس از پایان مرخصی 45 روزه تابستانی، روز گذشته اولین جلسه خود را در دور جدید قانون‌گذاری برگزار کردند.

نمایندگان پارلمان افغانستان بر ضرورت بهبود اوضاع امنیتی و ضرورت تأمین امنیت انتخابات تأکید کردند.

برخی از اعضای پارلمان افغانستان به تعویق انداختن زمان انتخابات را نقض قانون اساسی و در تضاد با روحیه دموکراسی خوانده و بر برگزاری انتخابات در زمان مشخص آن تأکید کردند.

«لالی حمیدزی»، و «عبدالرحمن رحمانی» نمایندگان مردم «قندهار» و «بلخ»، گفتند اگر حکومت نمی‌تواند امنیت انتخابات را تأمین کند باید حکومت موقت ایجاد شود.

همزمان با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان (فروردین ماه 93) نگرانی مردم این کشور در تأمین امنیت این انتخابات بیشتر می‌شود.

کشته شدن 47 تن از اعضای طالبان در عملیات‌های 24 ساعت گذشته

در عملیات مشترک نیروهای امنیتی افغانستان و نیروهای بین‌المللی در مدت 24 ساعت گذشته، 47 تن از اعضای طالبان کشته شدند.

این عملیات‌ها که در مناطقی در ولایت‌های «ننگرهار»، «لغمان»، «کاپیسا»، «بغلان»، «فاریاب»، «بدخشان»، «قندهار»، «زابل»، «میدان وردک»، «غزنی»، «پکتیا»، «هلمند» و «نیمروز» با همکاری نیروهای ارتش، پلیس و با همکاری نیروهای بین‌المللی انجام شده بود، 13 تن از طالبان زخمی و 11 تن دیگر توسط نیروهای امنیتی دستگیر شدند.

در این عملیات‌ها مقادیری سلاح و مهمات سبک و سنگین توسط نیروهای پلیس افغانستان کشف و ضبط شد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها