امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۱۵:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44947
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی لس‌آنجلس‌ تایمز در گزارشی ادعا کرده حمله آمریکا به سوریه سه روز به طول خواهد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی لس‌آنجلس‌ تایمز در گزارشی ادعا کرده حمله آمریکا به سوریه سه روز به طول خواهد انجامید.

این روزنامه آمریکایی نوشته است پنتاگون در حال آماده شدن برای حملاتی علیه سوریه است که از آنچه در ابتدا برنامه‌ریزی شده بود، طولانی‌تر و شدیدتر است.
لس‌آنجلس تایمز با استناد به نظر مقامات ناشناس آمریکایی ادعا کرده طراحان حمله به سوریه در نظر دارند ابتدا حملات موشکی سنگینی علیه برخی مواضع کشور سوریه انجام دهند و پس از آن حمله‌های دیگری را به مواضعی که جا افتاده‌اند یا از بین نرفته‌اند انجام دهند.
مقامات آمریکایی به این روزنامه گفته‌اند کاخ سفید خواستار لیستی از مواضع مورد حمله شده که تعداد آنها بسیار بیشتر از ۵۰ موضعی است که آنها در ابتدا خواستار حمله به آن بودند.
بر اساس این گزارش، طراحان جنگی پنتاگون اکنون در نظر دارند در این حمله از بمب‌افکن‌های نیروی هوایی و ۵ ناوشکنی استفاده کنند که در حال حاضر در حال گشت‌زنی در دریای مدیترانه هستند تا بتوانند موشک‌های کروز و موشک‌های زمین به هوا را از مناطقی شلیک کنند که در دامنه برد پدافندهای هوایی سوریه قرار نمی‌گیرند.
این خبر در بحبوحه لفاظی‌های جنگ‌طلبانه‌ای اعلام شده که کشورهای غربی و در رأس آنها آمریکا در هفته‌های گذشته با طرح ادعاهایی درباره حمله شیمیایی در منطقه غوطه شرقی سوریه علیه دولت آن کشور به راه انداخته‌اند.

رئیس‌جمهور آمریکا چند روز پیش در سخنرانی کاخ سفید اعلام کرد اگرچه می‌تواند بدون مجوز کنگره به سوریه حمله کند اما تصمیم دارد برای اقدام نظامی در سوریه از کنگره اجازه بگیرد.

این اظهارات رئیس جمهور آمریکا در حالی مطرح شد که رأی کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه هنوز اعلام نشده است.

ادعای توسل دولت سوریه به حمله شیمیایی در روز 21 آگوست، در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه به شدت این ادعا را رد می‌کند و می‌گوید در شرایطی که پیروزی‌های نظامی به دست آورده و بازرسان سازمان ملل در سوریه به سر می‌برده‌اند، نیروهای دولتی دلیلی برای استفاده از تسلیحات شیمیایی نداشته‌اند.

دمشق همچنین به بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود در آنها از حمله شیمیایی استفاده شده تحقیقات لازم را به عمل آورند.

علی‌رغم این، دولت آمریکا ضمن کوبیدن بر طبل جنگ در سوریه گفته دولت سوریه برای اعتمادسازی دیر وارد عمل شده است.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار