امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۸:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44954
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 208
به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست مطبوعاتی مستند پرونده‌های K.S صبح امروز با حضور احسان محمد‌حسنی رئیس ...

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست مطبوعاتی مستند پرونده‌های K.S صبح امروز با حضور احسان محمد‌حسنی رئیس مؤسسه فرهنگی رسانه‌ای اوج و نادر طالب‌زاده در موسسه رسانه‌ای اوج برگزار شد.

احسان محمد‌حسنی در ابتدای این نشست گفت: امروز که این جلسه تشکیل شده است، در آستانه واقعه 11 سپتامبر قرار گرفته است و همزمان با این سالروزی که مقارن شده با شرایط ملتهب منطقه به ویژه وقایعی که در ارتباط با کشور سوریه در حال رقم خوردن است.

وی افزود: این جلسه در حقیقت برای پرده‌برداری و افشاء اسنادی است که در این مستند آمده است. صاحبان این اثر مستند به دلیل خفقان و ترس از جان خود و خانواده‌شان حتی اثری را که خلق کرده‌اند را بدون نام و حتی تیتراژ اکران کرده‌اند.

محمد‌حسنی ادامه داد: لذا به همین دلیل به سازمان هنری اوج به عنوان یک مجموعه مردمی و تخصصی اعتماد کردند و این اثر سینمایی ـ مستند را با حمایت این سازمان تولید و اکران می‌کند.

وی با اشاره به محتویات این مستند گفت:کشور ما ایران یکی از قربانیان استفاده از سلاح کشتار جمعی است و موضوع استفاده از سلاح کشتار جمعی یکی از دغدغه‌های اصحاب رسانه و هنر در کشور ما بوده است. آنهایی که حالا خود را برای حمله و بمباران یک ملت آماده می‌کنند امروز در این فیلم به صورت مستند خواهیم دید که خودشان بزرگترین تولید‌کنندگان، انبار‌کننده و استفاده کنندگان سلاح‌های شیمیایی و میکروبی هستند.

رئیس سازمان هنری ـ رسانه‌ای اوج با اشاره به این‌که با نمایش مستند پرونده‌های K.S همه چیز برملا خواهد شد گفت:سازندگان این مستند برای اینکه می‌خواهند به فعالیت‌های خودشان در کشورهای دیگر ادامه بدهند به همین دلیل این اثر را بدون تیتراژ به نمایش در می‌آورند.

وی افزود: امروز با افتخار اعلام می‌کنیم مؤسسه اوج به عنوان تشکل تخصصی و مردمی علاوه بر استفاده از تمامی ظرفیت‌های هنری کشور و علاوه بر پرورش جوانان مستند جویای هنر از همه هنرمندان داخل و خارج کشور که منش آزادی دارند حمایت خواهند کرد.

محمد‌حسنی ادامه داد: از این نشست برای فراخوان همه هنرمندان آزاد حمایت می‌کنیم و تا پایان کارشان و خلق اثرشان در کنار آنها هستیم.

وی در ادامه با اشاره به پخش این مستند از شبکه‌های داخلی و خارجی عنوان کرد: حدود 40 شبکه تلویزیونی درخواست پخش این مستند را دارند که در سه قسمت 52 دقیقه‌ای تولید شده است و بیش از 40 شبکه خارجی نیز برای پخش این مستند درخواست داده‌اند.

وی افزود: با‌ توجه به این‌که در حال حاضر با حوادث 11 سپتامبر و حوادث کشور سوریه روبرو هستیم در حال بررسی این درخواست‌ها هستیم.

محمد‌حسنی از پخش ویژه مستند‌های پرونده K.S در شبکه یک سیما خبر داد.

در ادامه این نشست همچنین نادر طالب‌زاده گفت: این مستند ماجرای یکی از شاهدین واقعه 11 سپتامبر است که از تصاویر او یک مستند با مضمون سلاح‌های شیمیایی و میکروبی ساخته شده است.

وی افزود: آمریکا اسکاتویتر بازرس ویژه سازمان ملل در خصوص سلاح‌های شیمیایی و میکروبی را به گوشه‌ای پرت کردند و مجبورش کرد درباره استفاده آمریکا از سلاح‌های شیمیایی و میکروبی شهادت ندهد.

طالب‌زاده ادامه داد: آنچه که امروز برای ما مهم است انبارهای سلاح‌های شیمیایی آمریکا است  که در بخش اول این مستند به تصویر کشیده می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به دوران دفاع‌مقدس و استفاده صدام از سلاح‌های شیمیایی افزود: صدام در این زمان از کمپانی‌های آلمانی مواد شیمیایی را به طور مستقیم وارد می‌کرد و از کجا معلوم  است گازهایی که صدام دریافت می‌کرد را از آمریکا نگرفته‌باشد.

طالب‌زاده ادامه داد: ما باید این سؤال را بپرسیم که آمریکا چرا سوریه را به استفاده از سلاح‌های شیمایی علیه مردمش متهم می‌کند. یکی از کارهای سانرفلت فیلمبرداری از انبارهای عظیم سلاح‌های شیمیایی است که در کلورادو، ویرجینیا و یوتا جاسازی شده است.

وی افزود: بعید نیست که عراق در زمان جنگ مواد شیمیایی را آماده داشته است. من یادم است در جزیره مجنون گاز عصبی زده بودند که بوی سیر می ‌داد که بچه‌ها با خوردن ماست فراوان این ماده سمی را از بدن خود دفع می‌کردند.

وی افزود: سانر فلد در سال 2002 بعد از 11 سپتامبر حرکاتی را شروع می‌کند که این شروع باعث زیر ذره‌بین رفتن وی می‌شود.سانر‌فلد سند بسیار بزرگی در مورد دروغ دولت آمریکا و متحدانش در اختیار دارد.

طالب‌زاده با اشاره به فیلم‌های ساخته شده در خصوص حوادث 11 سپتامبر عنوان کرد: در مورد واقعه 11 ستامبر فیلم‌های زیادی ساخته شده است که در واقع این مستند جزو بهترین مستند‌های ساخته شده در مورد استفاده آمریکا از سلاح‌های شیمیایی است.

طالب‌زاده افزود: این مستند فیلم خوش‌ساخت و بسیار خوش‌ریتمی است که استفاده آمریکا از سلاح شیمیایی و  همچنین مسائل سوریه را به تصویر می‌کشد.

وی افزود: ما امروز به خاطر یک حرکت ناجوانمردانه باید تقاص پس بدهیم و تخم‌مرغ به چند برابر قیمت بخریم. آنها ابزار دارند که فیلم‌های گلاب و آرگو را در بوق می‌کنند.

طالب‌زاده گفت: برعکس آنها که تحریف‌ها را به اسم آرگو و گلاب به تصویر می‌کشند ما می‌آییم یک مستند آماده می‌کنیم. قصه‌ای که واقعا اتفاق افتاده است.من در ماه مبارک می‌خواستم با سارنلفد مصاحبه کنم که همسرش گفت که ما از طرف آمریکا تحت فشار هستیم و اجازه بدهید که بعد مصاحبه کنیم.

مجری برنامه راز با بیان اینکه قسمت اول این مستند تاکید سارنفلد بر استفاده غرب از سلاح‌های شیمیایی دارد، اظهارداشت: سوال ما این است که فرزندان ما با گازهای کدام دولت به شهادت رساندند ولی در این قسمت سؤال نشد که آمریکا چه کار کرد، پس می‌دانیم که آمریکا به طور مستقیم در ساخت موشک‌های اسکات بی به عراق کمک کرد که چهار صد تا از این موشک‌ها به تهران رسید.

وی گفت: لذا می‌خواهم بگویم که امروز فرصت‌های خیلی خوبی داریم که باید ابتکار عمل به خرج بدهیم و میانبر بزنیم. ما این مستند را در زمان حساسی اکران می‌کنیم، در چنین جوی ایران مستندی بر ملا کننده علیه غرب دارد که این اتفاق مهمی است و از 100 فیلم اکشن با ارزش‌تر است. آمریکا اعتقادش این است که در مورد کشتی USS و 11 سپتامبر نباید صحبت کرد. رسانه سلاح ماست، تا به حال به رسانه برای مردم کار کردیم اما از این به بعد باید بین‌المللی عمل کرد. تبلیغ هم در مورد این گونه مستندات خیلی مهم است.

وی با بیان اینکه به نظرم این مستند یک بسته رسانه‌ای است، تصریح کرد: زمان ما روایت فتح می‌ساختیم که عرفان جنگ را نشان دهیم اکنون فیلم‌هایی پخش می‌کنیم که جنایات آمریکا را نشان دهیم. همچنین تهران یکی از حامیان حق است کنفرانس افق نور که قرار بود در مقطعی حساس پخش شود عقب انداخته که علت آن مشخص نیست. این فیلم در راستای دولت‌های غربی است و این یک ابتکار عمل است که شما چهره غرب را به تصویر بکشید.

همچنین محمد‌حسنی در پاسخ به این سؤال که هزینه‌های سازمان اوج از کجا تامین می‌شود؟ پاسخ داد: مؤسسه اوج از تشکل تخصصی مردمی تشکیل شده است و هزینه‌های خودش را از تمامی دستگاه‌های دولتی و غیردولتی بهره می‌‌گیرد.

وی در ادامه در پاسخ به این سؤال که ایا اشخاص سیاسی به این مراسم رونمایی دعوت شده‌اند، گفت: بله ما از همه نمایندگان رسانه‌ها و دستگاه‌ها برای اکران خصوصی این مستند دعوت کرده‌ایم. از جمله رئیس مجلس و نمایندگان و رئیس سازمان صدا و سیما.

محمد حسنی در پاسخ به این سؤال اینها فیلم‌ها چگونه به دست شما رسیده است، گفت: باید از خودشان سؤال کرد، دلیل این، این است که به جمهوری اسلامی اعتماد دارند و بهترین جایی که می‌توانستند به آن پناه بیاورند ایران است. سازمان‌هایی در وزارت کشور ثبت می‌شوند عموما سازمان‌هایی هستند که در حوزه سیاست کار می‌کند. سازمان اوج مراحل ثبتش را به وزارت ارشاد می‌گذارند. مجموعه‌ای است که در حقیقت از کنار هم قرار گرفتن چند حوزه هنری رسانه‌ای تشکیل شده است که شبیه یک کمپانی است که کارش هم حمایت از اشخاصی است که در این حوزه کار می‌کنند.

طالب‌زاده در پاسخ به اینکه تاخیر جشنواره افق‌ نو چقدر طول می‌کشد، گفت: خیلی طول نمی‌کشد.
انتهای پیام/
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها