امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44957
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اسطوره نقل کننده سرگذشتی قدسی،  مینوی است و راوی واقعه ای است که در زمان اولین، رخ داده است. ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اسطوره نقل کننده سرگذشتی قدسی،  مینوی است و راوی واقعه ای است که در زمان اولین، رخ داده است. اسطوره حکایت می‌کند که چگونه از برکت کارهای نمایان و برجستة موجودات مافوق طبیعی، واقعیتی چه کل واقعیت و یا فقط جزیی از واقعیت پا به عرصه وجود نهاده است و مهم ترین کارکرد اسطوره کشف  و آفتابی کردن سرمشق های نمونه وار همه آیین‌ها و فعالیت‌های معنی دار آدمی، از تغذیه و زناشویی گرفته تا کار و تربیت و هنر و فرزانگی است.

اساطیر با داستان های پهلوانی افراد بشری و نیز با افسانه های جن وپری که برای سرگرمی جعل شده‌اند، تفاوت دارند. اسطوره ها با روایات دینی ارتباط نزدیک دارند و واقعیّات فرهنگی پیچیده‌ای هستند. در میان اساطیر جهان، اساطیر یونان از آنجا که مرجع مکتوب باستانی و اصلی یونان(آثار هومر و هسیود و بعدها شاعران متأخّرتر) بوده اند حکایت دیگری دارند.

یونانیان قدیم زمین را زمین ناهموار کم و بیش مسطحی می‌پنداشتند که دور آن را جریان اکئانوس(اقیانوس)گرفته و بالای آن را گنبد جامد آسمان(از جنس برنج یا آهن) با پایه‌های استوار بر کرانه‌های جهان پوشانده و زیر آن را تارتاروس یا شکنجه گاه ارواح پلید پر کرده است.

محل سکونت خدایان گاهی آسمان و گاهی قله‌های المپ تصوّر می‌شد و جریان آفرینش نیز به صورت یک سلسله ازدواج و تولد تخیّل می‌شد. این افسانه های معنادار امّا غالباً نامعقول، آن قدر برای یونانی‌ها جذبه داشت که به سان عقاید مذهبی نقل هر مجلس بود. نویسنده در این اثر ترتیب زمانی رویدادهای مربوط به خاندان بزرگ جاودان را سامان مندتر و مقبول تر از اغلب روایت های گذشته آورده است.

چاپ ششم این اثر در 223 صفحه، با قیمت 75000 ریال توسط انتشارات سروش در اختیار علاقمندان اسطوره و اساطیر یونانی قرار گرفته است. 
 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها