امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44988
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 76
«شادی أحمد» نویسنده و کارشناس مسائل سیاسی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوریه اظهار داشت: رهبران آمریکا ...

«شادی أحمد» نویسنده و کارشناس مسائل سیاسی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوریه اظهار داشت: رهبران آمریکا و روسیه در نشست سران گروه 20 در سنت پترزبورگ نه تنها به توافق نهایی نرسیدند بلکه برعکس هر یک از آنان بیش از پیش بر دیدگاه خود پافشاری کردند.

وی افزود: پوتین لحن کلام خود را به میزان زیادی شدت بخشید و برای نخستین بار در سخنان خود از عبارت «عامل اتمی سوریه» استفاده کرد.

احمد تصریح کرد: هر چند دو طرف بر لزوم حل دیپلماتیک بحران سوریه تاکید کردند اما به هیچ تفاهمی در این خصوص دست نیافتند و آن را به وزرای خارجه خود واگذار کردند.

وی افزود: کشورهای غربی در نشست سران گروه 20، موضع یکپارچه‌ای نداشتند زیرا موضع آلمان و ایتالیا و برخی کشورهای دیگر غربی با موضع آمریکا متفاوت بود در نتیجه اوباما در مواضع خود تنها ماند.

این کارشناس سوری اظهار داشت: به هر حال اختلاف بین آمریکا و روسیه در نشست 20 کاملا نمود یافت به ویژه اینکه موضوع سوریه مورد بحث نبود بلکه پوتین آن را خارج از جدول کاری این نشست، مطرح کرد.

احمد در ادامه گفت: اوباما و پوتین هر یک به طور جداگانه کنفرانس مطبوعاتی برگزار کردند و در یک کنفرانس مشترک با یکدیگر شرکت نداشتند از همین رو می توان گفت که اختلافات دو طرف همچنان به قدرت خود باقی است و تنها نقطه امید این است که راه حل سیاسی و دیپلماتیک گزینه ای است که هنوز همه در تلاش برای تحقق آن هستند.

گروه 20 متشکل از قدرتمندترین کشورهای جهان است که بیش از 80 درصد اقتصاد جهان را در اختیار دارند و نشست آنان روز پنجشنبه به مدت دو روز در روسیه برگزار شد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار