امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45000
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رامبد صدیف عضو شورای سیاست گذاری ، درباره هفتمین جشنواره موسیقی جوان گفت: از حجم آثار رسیده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رامبد صدیف عضو شورای سیاست گذاری ، درباره هفتمین جشنواره موسیقی جوان گفت: از حجم آثار رسیده به هفتمین جشنواره موسیقی جوان همه ما اعضای شورای سیاست گذاری غافلگیر شدیم که البته چنین اتفاقی جای خوشحالی دارد. به جرات می توانم بگویم موسیقی ما به نسبت دهه‌های گذشته حرکتی صعودی دارد و روز به روز در حال پیشرفت است.

این استاد آواز ایرانی و عضو شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی جوان گفت: در رشته هایی مانند آواز، تار، سنتور و سه تار وضعیت بسیار امیدوار کننده ای را در جشنواره شاهد بودیم و این حضور گسترده جوانان در چنین جشنواره ای هم مایه امید برای آینده موسیقی و هم نشان دهنده حرکت جدی موسیقی ما در میان نسل امروز است.

وی همچنین عنوان کرد: برگزاری جشنواره برای کشف استعدادهای جوان موسیقی کشورمان از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ این در حالی است که انگیزه ای قوی را در میان همین هنرجویان ایجاد می کند تا کارشان را جدی تر دنبال کنند و تمام سعی شان را برای ارائه بهترین اجرا و معرفی خودشان به کار بگیرند.

رامبد صدیف ادامه داد: حضور اساتید موسیقی کشورمان در شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی جوان نشان می‌دهد که خود اساتید نیز نگاه ویژه‌ای به نسل جوان و اهمیت فعالیت این جوان ها قائل هستند. البته ناگفته نماند که حضور چنین ترکیبی از اساتید برای خود هنرجویان نیز باعث انگیزه ای مضاعف شده تا امید و روحیه قوی تری برای دیده شدن داشته باشند.

این خواننده پیشکسوت افزود: تمام اشکال موسیقی برای جامعه لازم است اما آنچه از آن به عنوان موسیقی کلاسیک ایرانی یاد می شود نیازمند توجه و حمایت است. به خصوص در آواز کلاسیک ایرانی باید تلاش کنیم تا از حالت مطربی یا زجه مویه بیرون بیاییم و شکل صحیح آن دوباره به اجرا در آید. چنین جشنواره ای قطعا می تواند با معیارهایش، در آینده مسیر موسیقی کلاسیک ایرانی را به درستی تعیین کند.

وی عنوان کرد: باید برای نسل جوان امروزمان برنامه ریزی کنیم و آنها را دریابیم. ما نسل با استعدادی داریم که باید حداقل ها را برای آنها فراهم کنیم تا رشد و حرکت کنند و این وظیفه هنرمندان و به خصوص مسئولان است.

هفتمین جشنواره موسیقی جوان به دبیری هومان اسعدی از 22 تا 25 شهریورماه در تالار رودکی برگزار می شود. همچنین این جشنواره 27 شهریورماه با معرفی برگزیدگان در تالار وحدت به کار خود پایان می دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها