امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45035
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 172
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید محمدرضا واحدی در این مجموعه با ترجمه‌ آزاد و روان پنج خطبه‌ اثرگذار بزرگان دین، تلاش کرده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید محمدرضا واحدی در این مجموعه با ترجمه‌ آزاد و روان پنج خطبه‌ اثرگذار بزرگان دین، تلاش کرده است جوانان را با گوشه‌ای دیگر از منابع غنی اسلام آشنا سازد.

این مجموعه‌ پنج جلدی شامل ترجمه‌ خطبه‌های فدک، غدیر، قاصعه، آخرین خطبه‌ رسول و همام است که علاوه بر سبک و سیاق جدید ترجمه، طراحی و صفحه آرایی این مجموعه نیز از جذابیتی خاص برخوردار است و می‌توان از این مجموعه به عنوان اثری متفاوت در این حوزه نام برد.

واحدی در بخشی از مقدمه‌ی این اثر خود آورده است: «بعد از انتشار مجموعه‌ «عاشقانه‌ها» که ترجمه‌ای آزاد از شش دعای وارد شده از اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام با همین قلم است، اینک به لطف خداوند متعال و یاری خاندان نبوت، مجموعه‌ «عارفانه‌ها» که ترجمه‌ای آزاد از پنج خطبه‌ ماندگار و اثر گذار تاریخ اسلام است، در اختیار علاقمندان گرامی قرار می‌گیرد.

انتخاب عنوان «عارفانه‌ها» برای این مجموعه، از آن روست که فراز به فراز هرکدام از این خطبه‌ها، عرفان دینی را می‌آموزد و شناخت صحیحی از اعتقادات شیعی و معارف اسلامی ارائه می‌کند. اینک سومین مجلّد از این مجموعه، تحت عنوان «خطبه‌ قاصعه» به خوانندگان عزیز تقدیم می‌شود.»

مجموعه‌ پنج جلدی عارفانه‌ها در بسته بندی زیبایی تعبیه و با قیمت 18500 تومان از سوی نشر تارونه منتشر شده است و می‌تواند به عنوان هدیه‌ فرهنگی شکیل به دوستان و کارکنان سازمان‌ها اهدا شود. علاقمندان برای تهیه این کتاب می‌توانند به سایت انتشارات تارونه مراجعه کنند.

گفتنی است از واحدی آثار متنوعی در حوزه‌های مختلف منتشر شده است که نمونه‌ی آن رمان «آقای سلیمان! می‌شود من بخوابم؟» است که طی شش ماه به چاپ چهارم رسیده است. همچنین مجموعه‌ شعر «ادامه‌ی دلواپسی» او حائز جایزه‌ی برتر هشتمین جشنواره‌ی قلم زرین گردیده است.

وی در حال حاضر معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی است و در کنار آن ریاست انجمن ادبی ارتش و مشاوره فرهنگی ریاست جهاد دانشگاهی کشور را به عهده دارد. ده سال مدیر مسئولی دو مجله صف و سرباز نیز از جمله سوابق روزنامه نگاری و مطبوعاتی وی است. کارشناسی آثار مورد نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حمایت از آنها، برگزاری جلسات هفتگی نقد شعر، جلسات هفتگی هم‌اندیشی با جوانان و همچنین همراهی با دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها در سفرهای عمره دانشجویی از دیگر فعالیت‌های فرهنگی سیدمحمدرضا واحدی اس

در کنار فعالیت‌های اجرایی، نوشتن و ترجمه از جمله دغدغه‌ها‌ی او بود که چندین کتاب و ترجمه حاصل این دغدغه‌هاست.

بوی خون، زندگی برتر، حاملان نور، بانوی ناشناخته، مجموعه‌ی شعر چقدر فاصله، سردار کوچک و سربدار بزرگ، سیره‌ی سیاسی امام علی(ع)، ازدواج و طلاق در مذاهب پنجگانه اسلامی، آقای سلیمان! می‌شود من بخوابم؟، بررسی فقهی صله‌ی رحم و قطع آن، حکومت جهانی؛ روش شناسی صهیونیزم، ادامه‌ی دلواپسی، مجموعه سه جلدی لب‌گزه، مجموعه شش جلدی عاشقانه‌ها، مجموعه پنج جلدی عارفانه‌ها، مقاله‌ی بلند برخورد شرق و غرب با مقوله دین قبل و بعد از انقلاب اسلامی، مقاله‌ی 13 قسمتی آل سعود را بهتر بشناسیم و پاورقی60 قسمتی نقشه‌های صهیونیسم در روزنامه جمهوری اسلامی بخشی از آثار مکتوب اوست. 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها