امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45036
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 127
«محمد انجم‌شعاع» مدیر‌عامل اتحادیه مؤسسات قرآنی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تحقق ...

«محمد انجم‌شعاع» مدیر‌عامل اتحادیه مؤسسات قرآنی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تحقق شکل‌گیری معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد را پیگیری فردی دانست و گفت: تحقق معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد در راستای تلاش جمعی جامعه قرآنی نبوده و امروز هم نمی‌توان بر مبنای وفاق عمومی و جمعی از آن مطالبه کرد.

معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد با‌ پی‌گیری‌های فردی پر‌تلاش محقق شد

وی با اشاره به اینکه بسیاری از فعالان قرآنی شکل‌گیری معاونت را امری نشدنی می‌دانستند، گفت: پیش از تشکیل معاونت قرآن و عترت در وزارت ارشاد بسیاری از فعالان قرآنی این امر را نشدنی می‌دانستند، در حالی که معاونت با پیگیری‌های فردی پر‌تلاش و به منظور ارتقای مجموعه تحت مدیریت خود محقق شد و این امر قابل تقدیر است.

مطالبات به اندازه عمر معاونت  قرآن و عترت باشد

انجم‌شعاع تناسب مطالبات از معاونت قرآن و عترت را با عمر آن لازم دانست و گفت: اگر قرار است از معاونت قرآن و عترت مطالبه‌ای داشته باشیم باید به اندازه عمر یکساله آن باشد.

منتقدان، مشکلات امور قرآنی را از نهاد‌های قرآنی 30 ساله طلب کنند

مدیر‌عامل اتحادیه مؤسسات قرآنی با انتقاد از افرادی که به دنبال معضلات جامعه قرآنی در معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد هستند، گفت: بهتر است افرادی که معضلات جامعه قرآنی را از معاونت قرآن و عترت وزارت پیگیری می‌کنند، این موضوع را از نهاد‌هایی که 30 سال است در عرصه فعالیت‌های قرآنی کار می‌کنند طلب کنند.

در شرایط کنونی انتقاد از معاونت قرآن و عترت بدور از اخلاق قرآنی است

این فعال قرآنی بیان انتقاد از معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد را در شرایط کنونی امری دور از اخلاق قرآنی دانست و گفت: در این شرایط که هنوز تکلیف معاون قرآن و عترت روشن نیست و این معاونت تنها یکسال از عمرش می‌گذرد، بیان انتقاد به دور از اخلاق قرآنی است، همچنین به نظر من شکل‌گیری معاونت قرآن و عترت کار بزرگی است هر چند نقاط ضعفی هم وجود دارد اما رسانه‌ای کردن این نقاط ضعف و مشکلات با اخلاق قرآنی سازگاری ندارد.

باید عملکرد نهاد‌های قرآنی در شورای توسعه بررسی شود

انجم‌شعاع شورای توسعه فرهنگ قرآنی را نهادی برای ارزیابی عملکرد معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد دانست و گفت: باید بررسی عملکرد دستگاه‌ها از طریق شورای توسعه فرهنگ قرآنی انجام شود زیرا این شورا بالا‌ترین مرجع قرآنی است و باید فرایندی پیش‌بینی‌ شود تا با پایان هر مسئولیت عملکرد آن در شورای توسعه بررسی شود.

فعالیت همزمان دبیر شورای توسعه در معاونت در عملکرد شورای توسعه تأثیر ندارد

مدیر‌عامل اتحادیه مؤسسات قرآنی با اشاره به وجود ساختار منظم در شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت: شورای توسعه ساختار مشورتی و منظمی دارد و قائل به فرد نیست از این رو فعالیت‌ همزمان دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی و معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد در عملکرد شورا تأثیر ندارد.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها