امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۵:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45039
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۰
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود کرباسیان امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رؤسای کل گمرک ایران در جمع ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود کرباسیان امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رؤسای کل گمرک ایران در جمع خبرنگاران از ترخیص داروهای بیماری‌های خاص از گمرکات کشور در شنبه هفته جاری خبر داد و گفت: در دور جدید فعالیت گمرک این موضوع پیگیری خواهد شد.

رئیس‌کل گمرک جمهوری اسلامی ایران، تا زمانی که اسناد ترخیص کالاها در گمرک توسط بانک‌ها پشت‌نویسی نشود، با توجه به اینکه بانک‌ها آن را تا زمان بازپس گیری مبلغ ضمانت، متعلق به خود می‌دانند قابل ترخیص نیست، افزود: عدم ترخیص کالاها از گمرگ هیچ سودی برای گمرک ندارد.

کرباسیان گفت: از محل عدم ترخیص کالاها از گمرک حق و حقوقی نصیب گمرک نمی‌شود و حتی تاریخ مصرف کالاها منقضی شده و خاصیت گذشته خود را از دست می‌دهد، بنابراین هیچ منفعتی نخواهد داشت.

معاون وزیر اقتصاد با تاکید بر ارائه تسهیلات به وارد کنندگان، گفت: تغییر تعرفه‌ها، تغییر نوع ارز و عدم دریافت حواله بانکی و مابه‌التفاوت ارزی هنوز منجر به رسوب کالاها در گمرک شده است و در وهله اول تولید کننده و وارد کننده دچار ضرر و زیان می‌شوند و در وهله دوم کشور و مردم دچار خسران می‌شوند.

وی در مورد فعالیت اسکله‌های غیر مجاز در کشور نیز گفت: مگر می شود کالا و کشتی با پرسنل وارد آب‌های کشور شود و اسکله‌هایی که کشتی در آنها پهلو گرفته‌اند، غیر مجاز باشد؟
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها