امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۰۴:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4506
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 131
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تفاهم‌نامه راه‌اندازی نخستین پایلوت شبکه دسترسی فیبر نوری در منطقه آزاد ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تفاهم‌نامه راه‌اندازی نخستین پایلوت شبکه دسترسی فیبر نوری در منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس، امروز میان اپراتور ایرانیان‌نت و منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس امضاء شد.

در این مراسم علی حکیم‌جوادی اظهار داشت: دلیل اصلی ایجاد و پروانه گرفتن اپراتور ایرانیان‌نت، بهبود شبکه دسترسی است، هدف از ایجاد این اپراتور این بوده که با استفاده از تکنولوژی‌های نوین فیبر نوری، شبکه دسترسی ارتقا یابد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: 20 درصد از سهام طلائی شرکت ایرانیان‌نت متعلق به وزارت ICT است.

رئیس هیئت مدیره سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: 10 درصد افزایش پهنای باند 1.4 درصد در GDP (تولیدناخلص ملی) تاثیر گذار است.

رئیس هیئت مدیره اپراتور ایرانیان‌نت ادامه داد: امروز بسیاری از کشورها که برای جهش اقتصادی به دنبال میان‌بر می‌گردند از مسیر IT استفاده می‌‌کنند.

حکیم جوادی افزود: امروز بسیاری از اقتصادهای نوظهور مانند کشور هند توسعه شبکه فیبر نوری را در کشورشان یک راهبرد قرار داده‌اند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآور شد: فعالیت اصلی اپراتور فیبر نوری ایرانیان‌نت فیبر کشی است؛ سپس این اپراتور می‌تواند در حوزه ارائه محتوا نیز کار کند.

رئیس هیئت مدیره سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: با توجه به سابقه‌ و تجربه‌ای که در کشور در زمینه صدور پروانه‌های متعدد وجود داشت، صلاح دیده شد که پروانه اپراتور فیبر نوری به گونه‌ای تدوین شود که این اپراتور بتواند تمام سرویس‌ها را ارائه کند و از این رو پروانه اپراتور فیبر نوری ایرانیان‌نت کامل‌ترین پروانه‌ موجود در کشور است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها