امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 26
۰۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45060
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۱
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،معاون اول رییس جمهور عصر امروز (یکشنبه) در دیدار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،معاون اول رییس جمهور عصر امروز (یکشنبه) در دیدار «علاء الوان» مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت: دولت ایران از توسعه همکاریها با این سازمان استقبال می کند و امیدواریم این همکاریها بتواند موجب تحول و پیشرفت در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم ایران شود .

جهانگیری با بیان اینکه موضوع آموزش و بهداشت در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از اولویت فراوانی برخوردار است، خاطر نشان کرد: بخشی عمده ای از بودجه دولت به آموزش و بهداشت اختصاص می یابد و سرمایه‌گذاری های وسیعی نیز در این دو بخش صورت گرفته به گونه‌ای که امروز در اقصی نقاط کشور بیمارستانهای مجهز با امکانات پیشرفته تاسیس شده است.

وی افزود: البته دولت جمهوری اسلامی ایران همواره برای ارتقاء خدمات بهداشتی و کاهش میزان پرداخت از سوی بیماران تلاش کرده و در این راستا طرح‌های خوبی نیز تدوین شده که امیدواریم هر چه زودتر به مرحله اجرا در آید .

معاون اول رییس جمهور همچنین به موضوع تحریم ها و آثار آن بر خدمات بهداشتی و دارو اشاره کرد و افزود: تحریم های اعمال شده علیه ملت ایران از اساس ظالمانه و بر مبنای طرحی نادرست شکل گرفته که بر خلاف گفته دولت های غربی، آثار ناشی از آن عمدتاً‌ متوجه مردم ایران است.

جهانگیری افزود: البته دولت همواره در جهت بی اثر نمودن تحریم ها تلاش کرده تا مانع از فشار بر زندگی و معیشت مردم شود .

علاء الوان مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی نیز در این ملاقات با اشاره به مذاکرات خود با وزیر بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی گفت: اولویت‌های این وزارتخانه با برنامه‌ها و طرح ‌های سازمان جهانی بهداشت هماهنگ است و سازمان علاقه دارد همکاری گسترده‌ای با جمهوری اسلامی ایران در حوزه بهداشت و سلامت داشته باشد .

وی افزود: ایران کشوری بزرگ است که از توانمندی و تجربیات فراوانی در بخش بهداشت و درمان برخوردار است و همواره نقش موثری در سلامت منطقه و حتی فراتر از منطقه ایفا کرده که می‌تواند به عنوان الگویی در کل منطقه مطرح باشد .

علاء الوان تصریح کرد: تحریم کنندگان ایران ادعا می‌کنند که تحریم ها خدمات بهداشتی و درمانی را هدف قرار نداده اما در عمل شاهد آن هستیم که این تحریم ها تاثیرات منفی بر سلامت و امکانات بهداشتی مردم ایران داشته است .

وی ادامه داد: سازمان جهانی بهداشت با اقداماتی که توسط هر کشور و یا سازمان بین المللی صورت گیرد و منجر به کاهش دسترسی مردم به دارو و خدمات سلامت شود، مخالف است .
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها