امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45065
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، خالد بن محمد العطیه، وزیر خارجه قطر از کشورهای عضو گروه 20 خواست به منظور آنچه حمایت از ملت ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، خالد بن محمد العطیه، وزیر خارجه قطر از کشورهای عضو گروه 20 خواست به منظور آنچه حمایت از ملت سوریه خواند در این کشور مداخله کنند.

وی افزود: دخالت خارجی در سوریه از دو سال و نیم پیش با حضور خارجی هایی که در کنار نظام سوریه جنگ می کنند وجود دارد.

این در حالی که قطر از زمان آغاز بحران سوریه با همکاری عربستان پول و سلاح در اختیار تروریست های سوریه قرار می دهد.

وزیر خارجه قطر در نشست خبری مشترک با جان کری، همتای آمریکایی خود درباره سوریه گفت: قطر با کشورهای دوست انجام آنچه را در مسیر حمایت از ملت سوریه امکان پذیر است بررسی می کند، جنگ در سوریه از دو سال و نیم پیش آغاز شده و کشتار از همان زمان بوده است اما اکنون شیوه کشتار به استفاده از سلاح کشتار جمعی و سلاح شیمیایی پیشرفت کرده است.

وی افزود: اگر جامعه بین المللی بخواهد از مردم سوریه و امنیت بین المللی حمایت کند نباید در مقابل ملتی بی سلاح دست بسته بماند.

 وزیر خارجه قطر در بخش دیگری از سخنانش با ابراز نگرانی از برخی مسائل که روند صلح بین دو طرف فلسطینی و اسرائیلی را به بن بست رسانده است گفت: ما با کری و طرف مذاکره کننده فلسطینی برای رفع این موانع بر سر راه روند صلح تلاش می کنیم؛ ادامه شهرک سازی ها، کشتار فلسطینیان و یورش به مسجد الاقصی از جمله این موانع است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها