امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45084
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۲
تعداد بازدید: 126
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سایت صهیونیستی«روترنت» گفته ارتش اسرائیل یک سامانه گنبدآهنین دیگر در منطقه قدس اشغالی مستقر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سایت صهیونیستی«روترنت» گفته ارتش اسرائیل یک سامانه گنبدآهنین دیگر در منطقه قدس اشغالی مستقر کرده است.

ارتش اسرائیل هفته گذشته هم در راستای اقدامات پیشگیرانه از بیم حمله احتمالی به سوریه یک سامانه گنبد آهنین را رو به سوی سوریه و لبنان تل‌آویو مستقر کرده بود.

مقامات سوری در روزهای گذشته که لفاظی‌های جنگ‌طلبانه علیه آن کشور شدت گرفته است تهدید کرده‌اند به هرگونه حمله پاسخ قاطعی خواهند داد و سوریه را گورستان متجاوزان می کنند.

رژیم صهیونیستی، در راستای همین اقدامات احتیاطی، روز چهارشنبه 6 شهریور، علاوه بر نصب یک سامانه گنبد آهنین در مرز سوریه، سامانه پدافند موشکی موسوم به «پیکان» را به حالت آماده‌باش در آورده بود.

گنبد آهنین بخشی از یک سیستم گسترده دفاع موشکی بر فراز اسرائیل است که چندین میلیارد دلار برای برپایی آن هزینه شده است.

آمریکایی‌ها بیش از 200 میلیون دلار بابت این سیستم به اسرائیل کمک مالی کرده اند، ولی با این حال هنوز نگرانیهایی از بابت هزینه ساخت و استقرار آن وجود دارد.

این سیستم دفاعی برای ردیابی راکتها از رادار استفاده می‌کند و سپس دو موشک رهگیر را برای انهدام آنها شلیک می‌کند.

هزینه برپا کردن هر سکوی عملیاتی گنبد آهنین، 50 میلیون دلار است.  هزینه ساخت هریک از این موشکهای رهگیر به نام تامیر، حدودا 60 هزار دلار است.

اسرائیل در دفاع از میزان موفقیت این سامانه برای رهگیری موشک‌های در حال حمله همواره از لحنی اغراق‌آمیز استفاده کرده است اما جنگ 8 روزه با غزه از ناکارآمدی‌های این سامانه پرده برداشت.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها