امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45095
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۱
تعداد بازدید: 103
رضا صابری نماینده مردم آزادشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به تنظیم ...

رضا صابری نماینده مردم آزادشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به تنظیم صورتجلسه‌ای توسط هیئت امنای دانشگاه آزاد برای عزل فرهاد دانشجو از ریاست این دانشگاه بدون دعوت از همه اعضای هیئت امنا، اظهار داشت: هیئت امنای دانشگاه آزاد دارای یک دبیر است و دبیر وظیفه دارد دستورات هیئت امنا را پیگیری کند، دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد نیز رئیس این دانشگاه است، لذا اگر قرار است جلسه‌ای تشکیل شود، باید با دعوت از اعضا انجام و برگزار شود.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه یادآور شد: مطلوب این است که فضای دانشگاه را آغشته به اغراض سیاسی نکنند، اگر هر اقدامی طبق روال قانونی انجام شود، جامعه آن را می‌پذیرد.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه هنوز تکلیف توفیقی سرپرست وزارت علوم مشخص نیست، لذا چنین اقداماتی در واقع توسعه امور خارج از قاعده اعتدال است، در حالی که رئیس‌جمهور همواره توصیه به اعتدال می‌کند، اما این اقدامات نشان می‌دهد که توفیقی اصلاً اعتدال را در مبنای کاری خود ندارد.

صابری بر همین اساس متذکر شد: تنظیم چنین صورتجلسه‌هایی خارج از رفتارهای اعتدال‌گرایانه است در حالی که رئیس‌جمهور همواره رفتارهای خارج از اعتدال را از ابتدا نقض کرده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: حداقل رئیس‌جمهور در این نوع حوزه‌ها که حوزه‌های حساس جامعه هستند، باید بیشتر نظارت و کنترل داشته باشد تا از رویه اعتدال خارج نشود، از آنجایی که توفیقی هنوز رأی مجلس را اخذ نکرده، عملاً مجلس هیچ مسئولیتی در قبال توفیقی ندارد و ما مجبوریم همه تذکرات را به رئیس‌جمهور بدهیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها