امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45097
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به بغداد، محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان که به عراق سفر کرده در دیدار با ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به بغداد، محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان که به عراق سفر کرده در دیدار با هوشیار زیباری وزیر خارجه عراق در خصوص مسائل دوجانبه و موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی به بحث و تبادل نظر پرداخت.

ظریف در این دیدار ظرفیت‌های همکاری دو کشور از جمله در زمینه همکاری‌های اقتصادی،‌ تجاری، ‌مسائل مربوط به زوار ایرانی، همکاری مرزی همکاری در حوزه حمل و نقل، راه‌آهن خطوط انتقال انرژی و پروژه‌های فنی مهندسی را تشریح و آمادگی جمهوری اسلامی را برای گسترش همکاری‌های فیمابین در این حوزه‌ها مورد تاکید قرار داد.

برگزاری کمیته‌های مشورتی سیاسی کمیته امور کنسولی،‌کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی، کمیته عالی همکاری‌های دو کشور و تبادل هیئت‌های عالیرتبه از جمله دیگر موضوعات مطرح شده در حوزه روابط دوجانبه بود.

وزیر خارجه کشورمان با تشریح نگرانی جمهوری اسلامی ایران از مخاطرات موجود در قضیه سوریه و تهدید برخی کشورها به آغاز جنگی دیگر در منطقه بر تلاش مشترک ایران و عراق در پیشگیری از وقوع این جنگ تاکید کرد. ارتقاء همکاری‌های دو کشور در حوزه سازمان‌های بین‌المللی از دیگر موضوعات مورد گفت‌وگو در مذاکرات وزرای خارجه ایران و عراق بود.

هوشیار زیباری در این دیدار با تاکید بر گسترش مناسبات دوجانبه بر لزوم برگزاری کمیته مشترک تخصصی برای پیگیری موضوعات دوجانبه تاکید و مرور روابط دوجانبه در حوزه‌های مختلف، دیدگاه کشور درباره نگرانی‌‌های منطقه‌ای از تحولات سوریه و وقوع جنگ در این کشور را تشریح کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها