امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4512
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 131
قاسم عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» در مورد مصوبات جلسه چهارشنبه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس اظهار داشت: در این جلسه بندی ...

قاسم عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» در مورد مصوبات جلسه چهارشنبه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس اظهار داشت: در این جلسه بندی از لایحه به تصویب اعضا رسید که بر اساس آن در اجرای بند 40 لایحه بودجه، شرط تسلیم اظهارنامه مالیاتی برای برخورداری از معافیت مالیاتی موضوع ماده 101 قانون مالیات‌های مستقیم برای صاحبان مشاغل وسائط نقلیه نظیر تاکسی و وانت‌بار، مالیات بر املاک و ارث برای عملکرد سالهای 90 تا 92 الزامی نیست.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 92 مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه نقل و انتقال زیادی در وسایل نقلیه صورت می‌گیرد، تسلیم اظهارنامه برای شاغلان سخت است، ضمن اینکه این افراد با روال سابق باید سالیانه یک میلیون و 290 هزار تومان مالیات می‌پرداختند، اما با تصویب این بند بدون تسلیم اظهارنامه از معافیت مالیاتی تا سقف 7 میلیون و 200 هزار تومان در سال بهره‌مند می‌شوند.

* اجازه انتشار چک‌پول صادر شد

عزیزی تصریح کرد: تصمیم دیگر امروز کمیسیون اجازه مجلس به بانک مرکزی برای اقدام لازم جهت چاپ و انتشار ایران‌چک بود.

وی ادامه داد: بر این اساس بانک مرکزی مجاز است، با مسدود کردن معادل ریالی ایران‌چک‌های منتشره تحت نظارت هیئت نظارت موضوع ماده 21 قانون مالی و پولی کشور اقدام به انتشار ایران‌چک همانند سال گذشته کنند.

عزیزی افزود: اگر به تعداد ایران‌چک‌های سال گذشته امسال منتشر نشود، باید حداقل 5 برابر بیشتر اسکناس چاپ شود و این کار هزینه زیادی را  به بودجه تحمیل می‌کند.

* تسریع در پرداخت مطالبات ایثارگران

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین با الحاق یک تبصره به بنده 13 قانون لایحه بودجه، پرداخت مطالبات و دیون ایثارگران و جانبازان و خانواده شهدا با پیشنهاد ذی‌حساب و رئیس دستگاه اجرایی و تائید معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور قابل پرداخت است.

عزیزی ادامه داد: قبلاً این کار نیاز به تائید سازمان حسابرسی داشت و زمان زیادی را صرف می‌کرد، اما برای تسریع در پرداخت مطالبات این قشر، مصوبه امروز به تصویب رسید.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: با تصمیم اعضا، شرکت ملی گاز ایران مکلف است رقمی معادل 500 میلیارد تومان اعتبار از محل مازاد تراز واردات و صادرات گاز طبیعی برای گازرسانی به استان‌های سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان اختصاص دهد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها