امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45125
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 31
«حاتم ابو حاتم»، سرلشکر مهندس پرواز یمنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در صنعا، با دور از انتظار ندانستن رسیدن ...

«حاتم ابو حاتم»، سرلشکر مهندس پرواز یمنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در صنعا، با دور از انتظار ندانستن رسیدن سلاح‌های شیمیایی از سوی رژیم صهیونیستی به دست گروه‌های تروریستی مسلح تاکید کرد که چنین اقدامی می‌تواند، با هدف توجیه اقدام نظامی علیه سوریه صورت گرفته باشد.

وی در این خصوص تاکید کرد که سوریه با تمام توان و قدرت به این حمله پاسخ خواهد داد و این موضوعی است که آمریکایی‌ها به خوبی از آن مطلع هستند و می‌دانند که سوریه اسرائیل را هدف قرار خواهد داد.

این مهندس پرواز یمنی در ادامه تاکید کرد که هم اکنون رئیس جمهوری بزرگترین کشور جهان در بیم و هراس به سر می‌برد و دلیل این امر را باید  اظهارات اخیر باراک اوباما درباره رایزنی با کنگره جهت اقدام نظامی علیه سوریه دانست.

وی همچنین به مخالفت پارلمان انگلیس با مشارکت دولت این کشور در اقدام نظامی علیه سوریه در کنار آمریکا اشاره و آن را سیلی محکمی توصیف کرد که پارلمان انگلیس به گوش آمریکا زد.

حاتم تاکید کرد: هرگونه تجاوز به کشور دوست و برادر سوریه را تجاوز به امت عربی و اسلامی می‌دانیم و در این ارتباط به آمریکا و رژیم صهیونیستی از تجاوز به خاک هریک از کشورهای جهان اسلام و عرب برحذر برمی‌داریم.

وی گفت: ما اطمینان داریم که مردم، رهبران و ارتش سوریه در کنار هم پیمانان خود در محور مقاومت و جهان عرب و اسلام در برابر این تجاوز ایستادگی و مقاومت خواهند کرد.
 
قاچاق سلاح‌های شیمیایی از اسرائیل به گروه‌های تروریستی
 
سرلشکر خلبان حاتم که از جمله شخصیت‌های نظامی بارز یمنی به شمار می‌آید که بسیاری از حوادث جاری در کشور یمن و منطقه از نزدیک لمس و مشاهده کرده است، افزود: ما از روسیه و چین به خاطر مواضع بشر دوستانه‌اشان تشکر می‌کنیم.

وی گفت: ما بر این باوریم، اگر آمریکا واقعا برای کشته شدن شماری کودک ناراحت است و برای آنها گریه می‌کند، باید به مجازات عاملان واقعی این جنایت بپردازد که گروه‌های مسلح دست به آن زدند، نه اینکه نظام سوریه را متهم به این اقدام کند.

سرلشکر خلبان حاتم افزود: به نظر می‌رسد، آمریکا به جای اینکه درپی دست و پا کردن دستاویزهایی برای حمله به باشد، باید با انجام تحقیقات دقیق و گسترده درپی عاملام واقعی این جنایت باشد.

وی بار دیگر با تاکید بر اینکه گروه‌های مسلح دست به چنین جنایتی زدند، دور از انتظار ندانست که رژیم صهیونیستی یا دیگر سازمان‌های تروریستی چنین سلاح‌هایی را در اختیار گروه‌های مسلح در سوریه قرار داده باشند، تا اقدام نظامی آمریکا علیه سوریه را توجیه کنند.

این سرلشکر خلبان یمنی تصریح کرد که سوریه همچنان به بقای خود ادامه خواهد داد و در برابر هرگونه تجاوزی ایستادگی خواهد کرد و تمام نیروهای محور مقاومت در سراسر جهان در کنار این کشور خواهند بود و دشمنان این کشور به اهداف خود در سوریه و علیه محور مقاومت و امت عربی و اسلامی دست نخواهند یافت و قضیه فلسطینی بار دیگر به عنوان مهمترین قضیه جهان اسلام و عربی مطرح خواهد شد.
 
آمریکا به خوبی از قدرت سوریه آگاه است
 
ابو حاتم افزود: در صورت اقدام نظامی علیه سوریه، این کشور به تمام قدرت به حمله پاسخ خواهد داد و آمریکا به خوبی می‌داند که سوریه دارای قدرت نظامی بسیاری است و با این قدرت در کنار قدرت محور مقاومت می‌تواند، رژیم صهیونیستی را مورد حمله قرار دهد که در جنگ‌های متعددش بارها این رژیم را شکست داده است.

وی تاکید کرد که ایران اسلامی برای هدف قرار دادن منافع و مصالح آمریکا در منطقه خلیج فارس در کنار سوریه خواهد بود و به این ترتیب ضربه محکمی به نیروهای متجاوز وارد خواهد کرد.

سرلشکر حاتم گفت:‌ آمریکا از این تجاوز خود نیز بهره‌ای نخواهد برد و همچون جنگ افغانستان و عراق با شکست و ناکامی تلخی مواجه خواهد شد و ما به آمریکا نصیحت می‌کنیم که از تکرار چنین اشتباهی این بار در سوریه اجتناب کند. آیا کشتن سه میلیون کودک و زن و مرد و سالمند عراقی و عربی و مسلمان برای آمریکا کافی نبود.
 
جنگ‌های روانی و رسانه‌ای
 
اما در خصوص تحریف افکار عمومی جهان و آماده کردن آن برای حمله به سوریه ابو حاتم گفت: این تلاش‌ها را پیش از هرچیز باید در چارچوب جنگ‌های روانی و تبلیغاتی آمریکا علیه سوریه ملاحظه کرد.

وی افزود: رئیس جمهوری آمریکا هم اکنون بیش از هر زمان دیگری از اقدام نظامی علیه سوریه بیمناک است، چون اگر غیر از این بود، هیچ‌گاه تصمیم گیری نهایی در این خصوص را به کنگره ارجاع نمی‌داد و حمله به سوریه را به امروز و فردا موکول نمی‌کرد و این بزرگترین دلیل بیم و هراس رئیس جمهوری بزرگترین کشور جهان است.

این سرلشکر یمنی مخالفت پارلمان انگلیس با مشارکت انگلیس در حمله به سوریه را سیلی محکمی توصیف کرد که پارلمان انگلیس بر گوش آمریکا زد، چون مشاهده کرده بود که چگونه در جلسه‌ای که جان کری با کمیته امور خارجی کنگره آمریکا داشت، مخالفان جنگ علیه سوریه با دست‌های خونین ایستاده و فریاد می‌زدند که جنگ و ریختن خون کافی است.

ابو حاتم گفت: این اعتراض‌ها نشان می‌دهد که مردم آمریکا مردم بیدار و آگاهی است که هرگونه تجاوز و تعدی به ملل دیگر را رد می‌کند و این ثابت می‌کند، مردم جهان مردم آگاه و هوشیاری هستند و هرگونه تجاوز و تعدی به بشریت و ریختن خون انسان‌ها را رد می‌کند.

این سرلشکر خلبان یمنی در پایان گفت‌وگوی خود با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس خطاب به کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس گفت که من به حاکمان این کشورها می‌گویم که اگر تجاوز نظامی به سوریه صورت گیرد، آنها با همان سرنوشتی رو به رو خواهند شد که لیبی و عراق و سوریه با آن مواجه شدند، چون آمریکا و رژیم صهیونیستی تفاوتی میان اعراب قائل نمی‌شوند و به همین دلیل از آنها می‌خواهم که در کنار سوریه بایستند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها